MAK-MLA-n

Mladost „petardom“ ispraćena od Maksimira

ZAGREB – U nastavku natjecanja, u 8. kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Zagrebu kod momčadi Maksimira od koje su poraženi 5:0.

Domaći su prvi ozbiljnije priprijetili u 15. minuti kada je Glavinić izveo slobodni udarac s 25 metara, ali gostujući vratar Gugec izbacio je loptu iz svog gornjeg desnog kuta, a onda su gosti preuzeli inicijativu i u 18. minuti dupli pas su, na rubu kaznenog prostora, odigrali Čajani i Handanović koji je povratnom loptom na 18 metara pronašao Lovrića nakon čijeg je odličnog udarca domaći vratar Išek uspio spriječiti najgore. Nakon toga Lovrić je u 25. minuti izveo udarac iz kuta s desne strane kada je lopta izbačena na rub šesnaesterca gdje ju je dočekao Handanović i posao za malo pokraj vratnice, a onda se u 31. minuti Lovrić, na desnoj strani, našao sam pred domaćim vratima i s peterca poslao loptu tik uz suprotnu vratnicu. Ono što nije uspjelo gostima je domaćima dvije minute kasnije kada se Glavinić odlučio na udarac s 25 metara, a lopta se od gornje vratnice odbila u mrežu. Novu prigodu za nešto više gosti su imali i u 37. minuti nakon odigravanja Handanovića za Perića koji je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, ali i ovaj puta vratar Išek je uspio ukrotiti loptu ispred same crte. Poslije toga uslijedile su tri kobne minute za goste, od 41. do 44., kada je najprije Hodak podvalio loptu Štefiću iza zadnje linije koji je s lijeve strane prebacio vratara Gugeca i naciljao suprotni kut, a u slijedećoj minuti i Hodak se našao u sličnoj prigodi koju je uspješno iskoristio, kao i dvije minute kasnije Novak kada je iskoristio odlično ubacivanje Štefića s lijeve strane.

Drugi dio počeo je slično kao i prvi, odnosno gosti su stvarali prigode i promašivali pa su tako, u 49. minuti, na lijevoj strani kombinirali Vranić i Lovrić nakon čijeg je ubačaja na peterac vratar Išek za djelić sekunde bio brži od Handanovića, dok je u 57. minuti Lovrić dugom loptom iz slobodnog udarca sa sredine terena pred vratima pronašao Čajanija čiji je pokušaj vratar Išek uspješno neutralizirao. U 62. minuti dobrom prigodom uzvratili su i domaći kada se Hajdinjak probio po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Hodaka, ali vratar Gugec dobro je reagirao i s crte izbacio loptu u polje. Tri minute kasnije i gosti su još jednom pokušali u akciji Baničeka i Vranića na lijevoj strani, ali ovaj puta domaći vratar Zečević uspio je uz desnu vratnicu loptu ukrotiti i onda su u 71. minuti domaći nenadano došli do povećanja prednosti kada je povratkom u obrane redove Handanović na rubu kaznenog prostora darovao loptu Hodaku koji je to iskoristio i zakucao loptu pod vratnicu, a u 77. minuti to su mogli i „podebljati“ kada se Hajdinjak u šesnaerstecu našao sam ispred vratara Gugeca koji je ipak uspio loptu odbiti.

MAKSIMIR: Išek (59. Zečević), Skender, Katona, Kondres, Štefić (59. Mamić), Bačkov (77. Pejić), Večerić, Glavinić (59. Hajdinjak), Novak (59. Durbić), Krznar, Hodak. TRENER: Zoran Santrač

MLADOST: Gugec, Knežević (66. Dolovčak), D. Šipuš (46. Pipalović), I. Šipuš, Marović, Lovrić, Perić (66. Horvatin), Handanović, Čajani (66. Miočinović), Baniček (73. Žužić), Vranić. TRENER: Milan Matanović

DINAMO – LUČKO 2:1

GAJ MAČE – KURILOVEC 2:1

VRAPČE – PONIKVE 3:0

ZAGOREC – TONDACH 4:1

SEGESTA – TREŠNJEVKA 6:1

ZELINA – HAŠK 1903 1:2