bskovci-2

Mladost pobjednik 34. memorijalnog turnira BSK-ovcima

BUDAŠEVO – Nogometaši petrinjske Mladosti pobjednici su tradicionalnog 34. memorijalnog turnira BSK-ovcima koji je održan u organizaciji NK BSK iz Budaševa.

Sponzor  turnira je Nogometni savez sisačko-moslavačke županije čiji je predsjednik Davor Ivić o samom turniru kazao: „Turnir je krenuo prije 34 godine u spomen na poznatog i vrhunskog igrača Josipa Linarića, koji je igrao u sisačkoj Segesti i koji je tragično poginuo u nesreći i onda smo njemu u spomen napravili turnir „Linarićev memorijal“, a onda kako je išlo slijedom i pojavio se Domovinski rat i ljudi su u njemu stradavali, onda smo turniru dali naziv „BSK-ovcima“ i Nogometni savez sisačko-moslavačke županije je već više od dvadeset godina sponzor tog turnira. To je najjači turnir u županiji, a sudjelovali su i kao tadašnji drugoligaši Segesta, Mladost, Moslavina i TŠK kao prvo i drugoligaš, znači stvarno jedan praznik nogometa i gdje se u dva dana može vidjeti najbolji dio igrača koji igraju u našoj županiji i ovom našem dijelu Siska i Petrinje.”

Sudjelovale su četiri momčadi: MLADOST (Petrinja), TŠK (Topolovac), FRANKOPAN (Sisak-Galdovo) i domaćin BSK, a prvog dana turnira (21.08.21.) odigrane su dvije utakmice.

Rezultati su:

TŠK – FRANKOPAN 1:1 (5:4 – 11m)

BSK  – MLADOST 1:4

Drugog dana (22.08.21.) odigrane su i utakmice za poredak, a rezultati su:

za 3. mjesto: FRANKOPAN – BSK 3:2

za 1. mjesto: TŠK – MLADOST 0:0 (5:6 – 11m)

Konačni poredak je:

1. MLADOST

2. TŠK

3. FRANKOPAN

4. BSK

U završnoj utakmici, u ogledu za pobjednika turnira, u regularnom dijelu utakmice nije bilo pobjednika i okončana je bez pogodaka – 0:0. Ipak, uz dobar „obrambeni gard“ Topolovčana, Petrinjci su stvorili nekoliko prigoda i to u 17. minuti kada je Pličanić asistirao Niyangu koji je iz okreta u sredini kaznenog prostora pucao izravno u vratara Babića koji je, u 31. minuti, krajnjim naporom na crti obranio udarac Miokovića s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Saitia s lijeve strane, a isti igrač izveo je i slobodne udarce u 65. i 66. minuti kada u prvom slučaju Pličanić nije uspio s dva metra skrenuti loptu u mrežu, dok je u drugom pokušaju vratar Babić „iščupao“ loptu ispod vratnice nakon čega se stvorila gužva iz koje nije proizišlo ništa. U 70. minuti još jednom je, nakon ubačaja Vučka na rub kaznenog prostora, pokušao Pličanić iz okreta, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. Na kraju o pobjedniku su odlučivali 11-erci u kojima su Petrinjci bili uspješniji.

Na završnoj utakmici i kod dodjele pokala bio je i Mihael Jurić, zamjenik sisačko-moslavačkog župana, koji je naglasio kako će županija i dalje podupirati ovakvu vrstu manifestacija.