met-mla-n

Mladost poražena od Metalca u Capragu

SISAK – U petoj pripremnoj utakmici za prvenstvo Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Sisak-Capragu kod momčadi Metalca, člana Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke, od koje su poraženi 2:0.

Prvu su kakvu-takvu izgledniju prigodu stvorili gosti u 6. minuti kada je Perić bio u dobroj poziciji na 13-14 metara na desnoj strani i poslao loptu tik uz vratnicu na suprotnoj, a onda su dva puta poentirali domaći, najprije u 25. minuti kada je Topalović iz slobodnog udarca s 25 metara u sredini kaznenog prostora pronašao Prpića koji je prsima primirio loptu i onda iz okreta naciljao donji desni kut gostujućeg vratara Gugeca. Šest minuta kasnije Kovačević je dugom loptom uposlio Petrovića na lijevoj strani koji je pobjegao gostujućoj obrani i onda precizno naciljao suprotni kut gdje se lopta od vratnice odbila u mrežu. U prvom dijelu još su domaći bili u dobroj prigodi u 34. minuti u akciji Kovačevića i Krištopovića kada su odigrali dupli pas u kaznenom prostoru, ali u konačnici vratar Gugec je vršcima prstiju skrenuo loptu u vratnicu od koje se odbila u polje.

Drugi dio protekao je u nekoj vrsti čuvanja rezultata s domaće strane jer sve zanimljivije, osim jedne situacije, događalo se pred domaćim vratima, ali bez konačne preciznosti gostujućih igrača. Tako je u 59. minuti Šipuš u trku dobro potegnuo s 25 metara, ali lopta je prohujala uz vratnicu, a sličan učinak imali su i u 70. minuti u akciji, s lijeva na desno, Čajanija, Cerjaka i Perića kada je lopta za malo preletjela vratnicu i onda je uslijedila najveća prigoda u 74. minuti kada je Vranić nepropisno zaustavljen na ulasku u šesnaesterac, međutim Lovrić je s „kreča“ pogodio samo okvir vrata. Dvije minute kasnije i domaći su došli u prigodu iz prekida kada je Ikić odlično ciljao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali vratar Gugec uspio je loptu ukrotiti u svom donjem lijevom kutu. Na kraju, u 88. minuti, Perić je još jednom bio u prigodi kada se našao sam na desnoj strani, ali i ovaj puta lopta je završila pokraj vrata u maloj mrežici s „krive“ strane.

Novu provjeru Petrinjci će imati u subotu, 12.08.2023., kada će od 17.30 sati, na Gradskom stadionu, ugostiti momčad Trnja iz Zagreba.