mla-vra-n

Mladost poražena od Vrapča

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 7. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Vrapča iz Zagreba od koje su poraženi 2:1.

Gosti su u vodstvo došli u 18. minuti kada je Tomšić s 20 metara prebacio domaći zadnji red do Ćosića na desnoj strani, a on odmah u sredini kaznenog prostora pronašao Maciela koji je uspješno poentirao. Osam minuta kasnije i domaći su došli do pogotka, odnosno poravnanja s bijele točke odakle je precizan bio Handanović jer je prethodno na ulasku u kazneni prostor Houdek nepropisno zaustavio Baničeka, a ubrzo zatim gosti su ponovo došli do prednosti u 31. minuti nakon nesnalaženja i grešaka domaće obrane na rubu i unutar kaznenog prostora kada je lopta došla do Maciela koji je po drugi puta pogodio domaću mrežu. U prvom dijelu, u 42. minuti, domaći su mogli učiniti više kada su Pipalović i Handanović odigrali dupli pas i kada je sam krenuo prema gostujućim vratima poslao je loptu pokraj samog okvira.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, vjerojatno je bila druga namjera Houdeka, odnosno ubacivanje s desne strane pred domaća vrata, ali lopta je imala takvu putanju da ju je domaći vratar Gugec ipak uspio ukrotiti ispred same crte. Novu prigodu gosti su imali i u 65. minuti nakon proboja Pudića po lijevoj strani i onda je u konačnici, s desetak metara, poslao loptu uz suprotnu vratnicu. Nakon toga za domaće je pokušao i Handanović u 70. minuti s 20 metara, ali gostujući vratar Ševerdija uhvatio je loptu u svom donjem lijevom kutu. Deset minuta kasnije zbila se prava opsada domaćih vrata kada je pucao tko je htio i stigao, odnosno najprije je Tomšić uzdrmao vratnicu, a odbijenu loptu Houdek poslao za malo pokraj okvira i onda samo nekoliko sekundi kasnije u posjed lopte došao je Maciel i krenuo sam prema vrataru Gugecu koji ju je uspio odbiti i onda su krenuli odbijanci i pokušaji koji su završavali u domaćem bloku. Pri samom kraju, u 87. i 89. minuti, zbile su se dvije istovjetne akcije istih aktera, odnosno Jurak se našao „oči u oči“ s Gugecom, ali domaći čuvar mreže oba puta je blokirao njegove pokušaje.

MLADOST: Gugec, Knežević (86. Miočinović), Šipuš I., Perić (86. Žužić), Handanović, Čajani (58. Vranić, Šipuš D., Marović, Vlajsović (39. Pipalović), Baniček. TRENER: Milan Matanović

VRAPČE: Šerverdija, Marić, Gjaja, Pudić (90.Prežgaj), Bošnjak (69. Tolić G.), Maciel, Tomšić, Houdek (83. Jurak), Tolić M.,Pađen, Ćosić TRENER: Denis Bezer

SAVA STRMEC – ZELINA

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 17, 2. VRAPČE 15, 3. ZAGOREC 15, 4. LUČKO 13, 5. MAKSIMIR 12, 6. GAJ MAČE 12, 7. TREŠNJEVKA 12, 8. KURILOVEC 10, 9. HAŠK 1903 9, 10. LUKAVEC 9, 11. ZELINA (-1) 8, 12. PONIKVE 8, 13. TONDACH 7, 14. DINAMO (-1) 7, 15. SAMOBOR 7, 16. BISTRA (-1) 4, 17. MLADOST 4, 18. SAVA STRMEC (-1) 3 boda.

U slijedećem, 8. kolu, u srijedu, 04.10.2023., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Maksimira.