Izbornik
bis-mla

Mladost poražena u Bistri

DONJA BISTRA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u posljednjem 34. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su kod momčadi Bistre od koje su poraženi 3:1.

Prvu izglednu prigodu stvorili su Petrinjci već u 5. minuti kada se Đusi probio po lijevoj strani i pred vrata ubacio natrčalom Godiću, ali domaći vratar Rihtar uspio je loptu odbiti, a onda su, tri minute kasnije, u prvoj domaćoj prigodi i poentirali kada je Antun Grozdek, s lijeve strane, ubacio loptu Ivanu Grozdeku na drugoj vratnici koji je glavom svladao gostujućeg vratara Jelavića. Ipak, u 14. minuti poentirali su i gosti u akciji koju je započeo Lovrić i asistirao Hrnčeviću koji je zaobišao vratara Rihtara i naciljao vratnicu od koje se odbila ponovo do Hrnčevića koji je pronašao Godića za poravnanje na 1:1. U 27. minuti Antun Grozdek je bio u dobroj prigodi za domaće kada je pucao s ruba kaznenog prostora, ali vratar Jelavić je u padu nogom spriječio ulazak lopti u mrežu, dok su obećavajuću akciju u 35. minuti za Petrinjce izveli Hrnčević i Đusi kada je pobjegao domaćoj obrani, međutim pucao je ravno u vratara Rihtara. Do kraja prvog dijela, u 40. minuti, Ivan Grozdek je još jednom bio u prigodi kada je pucao glavom s 2-3 metra, ali vratar Jelavić uspio je loptu odbiti.

Na početku drugog dijela, u 58. minuti, još jednu dobru akciju na lijevoj strani izveli su Godić i Pavlović nakon čijeg je udarca s ruba kaznenog prostora lopta prohujala uz vratnicu, a nastavili su i u 61. minuti kada je nakon Papićevog udarca glavom s peterca vratar Rihtar izbacio loptu iz svoga gornjeg desnog kuta. U 69. minuti Papić je izveo udarac iz kuta s lijeve strane do Marovića na suprotnoj nakon čijeg je udarca lopta prohujala uz samu vratnicu, a onda su u 69. minuti domaći došli do nove prednosti kada je kontakt vratara Jelavića i Antuna Grozdeka, u gostujućem kaznenom prostoru, sudac Milin okarakterizirao najstrožom kaznom koju je isti domaći igrač pretvorio u novo vodstvo koje je „podebljao“ i u 83. minuti kada je pobjegao iza gostujuće obrane. Do kraja Petrinjci su mogli barem ublažiti poraz u 87. minuti nakon solo dionice Ćavara, ali i ovaj puta vratar Rihtar bio je uspješniji i izbacio je loptu iz donjeg lijevog kuta.