gaj-mla-n

Mladost poražena u Maču

MAČE – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 29.kolu Treće nogometne lige – Centar, gostovali su u Maču kod momčadi Gaja od koje su poraženi 4:2.

Za Petrinjce je počelo više nego dobro jer su došli do prednosti u 5.minuti kada je Lovrić na desnoj strani poslao dubinsku loptu, a Alapić se u trku našao iza domaće obrane i onda uspješno poentirao. Samo dvije minute kasnije Lovrić je izveo slobodni udarac s 25 metara i lopta je na petercu nakon odbijanaca došla do Vranića, ali nije bilo dovoljno preciznosti. Nakon toga domaći su poravnali u 18.minuti kada je Sedak izveo udarac iz kuta s desne strane na suprotnu gdje se pred vratima našao neometani Brlečić i glavom skrenuo loptu u mrežu. U 27.minuti za domaće je pokušao Pranjić iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta je za malo preletjela vratnicu, dok je za goste u 34.minuti, također iz slobodnog udarca s 25 metara, pokušao Kožić, ali domaći vratar Tor ukrotio je loptu u svom donjem lijevom kutu, a samo minutu kasnije domaći su došli do prednosti kada su nakon oduzete lopte na sredini igrališta povukli kontru koju je uspješno okončao Pranjić.

U drugom dijelu, u 61.minuti, domaći su stvorili izglednu situaciju kada je Haramustek s desne strane ubacio loptu do Gajskog koji je pucao iz prve, ali gostujući vratar Gugec uhvatio je loptu u svom gornjem desnom kutu i onda su u 70.minuti gosti došli do poravnanja kada je Postonjski nepropisno zaustavio Handanovića na ulasku u kazneni prostor i pri tome upario kartone, odnosno s dva žuta „pocrvenio“ je i napustio igralište, a uspješan realizator s „kreča“ bio je Lovrić. Ubrzo zatim, u 73.minuti, dupli pas su unutar šesnaesterca odigrali Baniček i Lovrić nakon čijeg je udarca domaći vratar Tor ipak uspio izbaciti loptu iz svog donjeg lijevog kuta, a u 80.minuti Baniček je ubacio oštru loptu pred domaća vrata gdje ju je vratar Tor uspio samo odbiti, te je u konačnici došla do Hrnčevića nakon čijeg je udarca proletjela tik iznad vrata, dok je na suprotnoj strani, u 82.minuti, Cvrtila dobro ciljao s ruba kaznenog prostora, ali Baniček je s crte glavom izbacio loptu u polje. Na kraju, puno toga dogodilo se u sudačkoj nadoknadi, odnosno na njenom samom isteku domaći su došli do udarca iz kuta s desne strane kada je Deak na rubu šesnaesterca pronašao Cvrtilu čiji je kontakt s Pipalovićem sudac Radinić ocijenio najstrožom kaznom koju je uspješno realizirao Haramustek, a onda je zbog „dugog jezika“ na domaćoj klupi „pocrvenio“ Brlečić i dok se čekao njegov izlazak s terena prolazilo je vrijeme i sudac je najavio okončanje susreta, međutim kada je označio „centar“ nakon trećeg domaćeg pogotka nije se oglasio ni u 101 minuti što je iskoristio Šaban i ušetao se u praznu mrežu.

TREŠNJEVKA – DINAMO 4:0

PONIKVE – HAŠK 1903 2:1

SAMOBOR – LUKAVEC 1:0

MAKSIMIR – KURILOVEC 1:0

RAVNICE – SAVA STRMEC 0:1

KARLOVAC 1919 – VRBOVEC 4:0

SEGESTA – LUČKO 1:3

BISTRA – VRAPČE 1:1

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 72, 2. MAKSIMIR 58, 3. VRAPČE  57, 4. LUČKO 55, 5. SAMOBOR (-1) 48, 6. PONIKVE (-1) 43, 7. SEGESTA 41, 8. TREŠNJEVKA (-1) 41, 9. GAJ MAČE (-1) 39, 10. KURILOVEC 35, 11. MLADOST 34, 12. LUKAVEC 34, 13. DINAMO 33, 14. BISTRA 32, 15. SAVA STRMEC 32, 16. HAŠK 1903 31, 17. RAVNICE 26, 18. VRBOVEC 21 bod.

U slijedećem, 30.kolu, u subotu, 06.05.2023., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Trešnjevke iz Zagreba.