Izbornik
ml-ss-n

Mladost remizirala sa Savom Strmec

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 15. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Save Strmec, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

Prvu ozbiljniju prigodu imali su domaći već u 4. minuti kada je Čajani ubacio loptu s lijeve strane pred gostujuća vrata gdje ju je s peterca Alapić glavom poslao tik iznad okvira, a na sličan način uzvratili su i gosti u 23. minuti i udarca Horvatineca nakon ubacivanja Kovačića iz lijevog kuta i onda su domaći u 30. minuti došli do prednosti kada je Vranić iz auta s lijeve strane dobacio loptu do Handanovića koji je s 18 metara iznenadio gostujućeg vratara Đurđeka.

Na početku drugog dijela, u 50. minuti, gosti su bili u odličnoj prigodi za poravnanje kada se, nakon ubačene lopte s desne strane, Krišto našao sam na petercu i nakon udarca glavom domaći vratar Gugec odličnom intervencijom sačuvao je svoju mrežu i onda su deset minuta kasnije poentirali domaći kada je Miočinović lijepo uposlio Perića na desnoj strani koji je ubacio povratnu loptu u sredinu kaznenog prostora gdje je natrčao Ivan Šipuš i naciljao lijevi kut gostujućih vrata. Do novog uzbuđenja proteklo je slijedećih deset minuta, ali na suprotnoj strani kada se pred domaćim vratima našao Kovač nakon čijeg se udarca lopta odbila od bloka i završila u gornjem desnom kutu iza vratara Gugeca, a onda je već u slijedećoj minuti Krišto bio u istovjetnoj situaciji kao i u prethodnoj akciji, međutim ovaj puta je bio precizniji. Do kraja još je Alapić bio u prigodi u 83. minuti za ugrabiti „cijeli plijen“ kada se našao sam iza gostujuće obrane, ali uspjeli su ga blokirati u sredini kaznenog prostora i u konačnici je ostala podjela bodova.

MLADOST: Gugec, Vučak, I.Šipuš, Lovrić, Handanović, Čajani (64. D.Šipuš), Perić (64. Dolovčak), Alapić (90. Žužić), Vranić, Marović, Miočinović (77. Cerjak). TRENER: Milan Matanović

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Brkić (77. Bakula), Krišto, Suljić (71. Sečenj), Šintić (71.Eto), Grofelnik (46. Plojović-Beriša), Kovač, Daggash, Horvatinec (46. Nakić), Kovačić. TRENER: Miro Jambreuš

MAKSIMIR – ZAGOREC 2:1

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 32, 2. MAKSIMIR 29, 3. LUKAVEC 27, 4. VRAPČE 27, 5. TREŠNJEVKA 26, 6. GAJ MAČE (-1) 25, 7. LUČKO 25, 8. DINAMO 25, 9. KURILOVEC 23, 10. PONIKVE 19, 11. ZAGOREC (-1) 18, 12. HAŠK 1903 18, 13. SAMOBOR 18, 14. BISTRA 16, 15. MLADOST 14, 16. SAVA STRMEC 13, 17. ZELINA 12, 18. TONDACH 12 bodova.

U slijedećem, 16. kolu, u subotu, 25.11.2023., od 13.45 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi HAŠK 1903.