pe-fz-n

Petrinjčica nadigrala Futsal Zagorje

PETRINJA – U 12. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, nogometaši Petrinjčice ugostili su momčad Futsal Zagorje iz Krapine od koje su bili bolji 11:5.

Počelo je minutom tišine za nedavno preminule Miroslava Ćiru Blaževića i petrinjskog „haklera“ Nedeljka Kosića Korejca.

Što se same utakmice tiče golijada je počela u 9.minuti pogotkom Đukića kada je pred vratima uspješno reagirao na asistenciju Baničeka s lijeve strane, a minutu kasnije Papić je poentirao iz trka na rubu šesterca. Do povećanja rezultata došlo je u 12.minuti kada su posao u kontri odradili Korečić i Cerjak, ali minutu kasnije i gosti su došli do pogotka preko Hanžića. Ipak, u 14. i 15.minuti  prethodni domaći dvojac, Cerjak i Korečić, upisao se u strijelce, najprije nakon brze kontre Baničeka i Dolovčaka, te Đukića i Papića koji se minutu kasnije, na asistenciju Đukića, našao sam pred gostujućim vratarom Domiterom kojeg je u konačnici i zaobišao i naciljao praznu mrežu. Međutim, ni tu nije bio kraj seriji pogodaka koju je u prvom dijelu zaključio Baniček preciznim udarcem u 19.minuti s deveterca.

Početak drugog dijela, što se realizacije tiče, pripao je gostima i to dvostruko u 23.minuti kada je Hanžić pobjegao u kontri i došao u prigodu poslati loptu u prazna vrata, dok je u drugoj situaciji Vincelj s desne strane uspio pronaći toliko prostora između vratara Sekulića i vratnice nakon čega se mreža zatresla. U 25.minuti nastavili su pogađati i domaći i to iz solo dionice Lovrekovića koji je to ponovio i u 30.minuti, a između toga, u 28.minuti, Baniček je prije poentiranja odradio brzu akciju s Đukićem. U tom trenutku Petrinjci su imali sedam pogodaka prednosti (10:3) i gostima nije preostalo ništa drugo nego preuzeti više rizika i u finišu su „aktivirali“ vratara za igru na cijelom terenu što im se djelomično isplatilo jer su najprije, u 33. i 34.minuti, prednost smanjili Vidiček i Hanžić, ali u 37.minuti to je iskoristio Papić i s polovice domaćeg dijela igrališta poslao loptu u prazna gostujuća vrata.