pet-din-2-n

Petrinjčica poražena na startu novog prvenstva

PETRINJA – Na startu prvenstva, u 1. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Središte, nogometaši Petrinjčice ugostili su drugu momčad Futsal Dinama od koje su poraženi 4:1.

Gosti su prvi došli do prednosti u 4. minuti kada se Vučković odlučio na udarac s desetak metara i uspješno naciljao donji desni kut domaćeg vratara Pezića, a u 9. minuti dogodila su se uzbuđenja s jedne i druge strane, odnosno najprije su domaći povukli kontru preko Pipalovića i Dolovčaka koji je u konačnici pogodio vratnicu, dok je za goste Vučković izveo slobodni udarac s desetak metara, ali vratar Pezić uspješno je loptu ukrotio, a petrinjski čuvar mreže imao je i dobar pokušaj u 12. minuti kada je iz svog prostora ciljao prazna gostujuća vrata, međutim vratar Pranjić uspio je stići na vrijeme i efektnom paradom izbacio je loptu ispod vratnice. Isto tako, i u 13. minuti dogodila su se dvostruka uzbuđenja, sada najprije s gostujuće strane kada je nakon odbijanaca Dekanić okončao akciju pogodivši vratnicu, dok je na drugoj strani Lovrić umjesto u praznu mrežu poslao loptu tik uz vratnicu.

Na početku drugog dijela, u 22. minuti, Dekanić je „ukrao“ loptu Gorupu na sredini terena i sam okončao akciju za povećanje vodstva koje je nakon četiri minute smanjio Lovrić nakon „borbe“ s trojicom gostujućih igrača pred njihovim vratima. Ubrzo zatim, u istoj minuti, novu dobru akciju imali su Dolovčak i Pipalović, ali je vratar Pranjić uspio ukrotiti loptu ispred same crte, kao i dvije minute kasnije kada su dupli pas odigrali Rimac i Lovrić. U samom finišu gosti su došli i do uvjerljivije prednosti, najprije u 37. minuti kada je Vučković sam odradio dionicu od središta igrališta, te u posljednjoj minuti kada je Ridžal s lijeve strane pred domaćim vratima pronašao Dekanića.