pet-bje-n

Petrinjčica poražena od lidera

PETRINJA – U 9. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Centar, nogometaši Petrinjčice ugostili su vodeću momčad Bjelovara od koje su poraženi 6:5.

Gosti su prvi došli do prednosti u 6. minuti kada je Kunštek pred domaćim vratima povratnom loptom asistirao Hajdaroviću koji je uspješno poentirao, a u slijedećoj minuti došlo je do poravnanja nakon slobodnog udarca Korečića koji je na lijevoj strani pronašao Filipovića koji je svladao vratara Beljana. Nakon toga, isti domaći dvojac u 10. minuti odradio je kontru koja je rezultirala udarcem u vratnicu. U 14. minuti gosti su došli i do druge prednosti nakon udarca iz kuta Marušić je iz prve uposlio Kunšteka i lopta je završila u mreži, a onda su u posljednjim trenucima prvog dijela domaći su došli do drugog poravnanja kada se Lovrić izborio za prostor i poziciju na deset metara i onda precizno uz desnu vratnicu i vratara Beljana smjestio loptu u mrežu.

Gotovo do polovice drugog dijela nije bilo promjene rezultata, odnosno do 29. minute kada se Tolić odlučio na udarac s ruba igrališta s desne strane, a lopta je između domaćeg vratara Pezića i vratnice završila u mreži. Minutu kasnije u još jednoj domaćoj kontri sudjelovali su Korečić i Filipović, a ishod je bio isti, posljednja prepreka ostala je vratnica. Ipak, u 32. minuti domaći su treći puta poravnali preko Korečića koji je nakon pokušaja Lovrića i odbijene lopte Beljana pronašao put u mrežu i onda su, u 34. minuti, došli i do prednosti iz dva pokušaja, naime Beljan je prvi Filipovićev neutralizirao, ali kod drugog je ostao nemoćan. Nakon toga, u istoj 38. minuti, gosti su ponovo pogocima Gršića i Nikolića „skrenuli vodu na svoj mlin“ koju je u slijedećoj minuti mogao poremetiti Filipović, ali i ovaj puta, nakon slobodnog udarca s osam metara, ponovo se ispriječila vratnica, dok su u posljednjoj minuti poentirali Vidićek s gostujuće i Korečić s domaće strane za konačnu pobjedu trenutnog lidera prvenstva.