Izbornik
slo-slo-n

„Pola tuceta“ „Sloga“ podarila „Slogi“

POTOK – U sklopu priprema za prvenstvo Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke nogometaši Sloge iz Hrastovice gostovali su kod momčadi Sloge u Potoku, člana Druge županijske nogometne lige – Kutina, od koje su bili bolji 6:0.

Počelo je velikom prigodom domaćih već u 2. minuti kada je Franko Dečman odlično reagirao na dugu loptu od središta igrališta do ruba kaznenog prostora gdje je za djelić sekunde bio brži od vratara Bire, ali lopta je proletjela pokraj same vratnice. Deset minuta kasnije i Macan je bio u dobroj prigodi iz sredine šesnaesterca, ali ovom prilikom Biro je uspio izbacili loptu izvan igrališta, a onda su minutu kasnije i gosti došli do prigode kada se pred vratima našao Sekulić i vratar Kasunić na trenutak ispustio loptu, međutim završila je preko vratnice. Ipak, u slijedećoj minuti gosti su došli do pogotka kada je na desnoj strani Gredelj nepropisno zaustavio Miokovića na ulasku u kazneni prostor, a uspješan realizator s bijele točke bio je Brandić. U 32. minuti za domaće je pokušao Macan iz slobodnog udarca s 20 metara, ali vratar Biro odbio je rukama loptu do vratnice i završila je izvan igrališta, a minutu kasnije uslijedila je dobra akcija braće Dečman, odnosno Franko je ubacio loptu iza gostujuće obrane, a Leon je naciljao vratnicu. Nakon toga, u 37. minuti, izglednu akciju za domaće kreirali su Leon Dečman, Šujster i Macan s kojim je „oči u oči“ gostujući vratar Biro bio uspješniji i onda su u posljednjim trenucima prvog poluvremena uslijedili odbijanci u domaćem kaznenom prostoru nakon kojih je lopta došla do Preradovića koju ju je poslao za nekoliko centimetara iznad vratnice.

Na početku drugog dijela gosti su, u 48. minuti, došli do povećanja prednosti kada je Dolovčak izveo slobodni udarac s 25 metara do Brandića iza domaće obrane i uslijedio je mat za domaćeg vratara Kasunića, a isti igrač upisao je hat-trick u 52. minuti odličnim udarcem s 18 metara uz desnu vratnicu domaćeg vratara. Četiri minute kasnije uslijedio je, u najmanju ruku, neobičan pogodak čiji je autor Preradović, odnosno nakon kratkog pasa s Dolovčakom na tridesetak metara, uputio je visoku loptu prema domaćim vratima koju vratar Kasunić nije uspio ukrotiti i između njegovih ruku i vratnice završila je u mreži. Odmah minutu kasnije poentirao je i Abramović za peti gostujući pogodak dobrom reakcijom pred domaćim vratima na ubačenu loptu Prelčeca s desne strane, a koji je i sam bio strijelac u 65. minuti, na asistenciju Preradovića, za konačnih „pola tuceta“.