slo-ašk-n

Sloga novom pobjedom učvrstila vodeću poziciju

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 11. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad AŠK-a iz Starog Pračna od koje su bili bolji 4:2.

Već u 3. minuti domaći su došli do prve prednosti kada se Milošević probio po lijevoj strani i ubacio upotrebljivu loptu pred gostujuća vrata gdje ju je spremno dočekao Vule i pospremio u mrežu. Gosti su uzvratili dobrim pokušajem Grgića u 9. minuti kada se odlučio na udarac s 25 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, međutim pet minuta kasnije bili su uspješniji u brzoj kontri kada je unutar šesnaesterca, na desnoj strani, Čerkez u prazan prostor gurnuo loptu Briševcu koji je uspješno poentirao za poravnanje. U 16. minuti gosti su pokušali i iz prekida kada je iz slobodnog udarca s 20 metara pucao Turkalj, a domaći vratar Rončević uspio loptu izbaciti izvan igrališta. U slijedećoj minuti i domaći su mogli doći do pogotka kada se Gusić probio po desnoj strani i povratnom loptom u sredini kaznenog prostora pronašao Perenčevića koji je naciljao za malo iznad vrata. Ipak, u 27. minuti došli su i do nove prednosti kada se Marić probio po desnoj strani i ubacio loptu prema sredini kaznenog prostora gdje ju je rukom skrenuo Đukić, a sudac Cestarić pokazao na bijelu točku odakle je precizan bio Dolovčak i onda su u 36. minuti tu prednost „podebljali“ kada je Gusić iza gostujuće obrane lijepo uposlio Vulu koji je u konačnici zaobišao vratara Stjepaneka i poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja prvog dijela, u 41. minuti, gosti su uspjeli smanjiti prednost iz kaznenog udarca jer je prethodno Milošević na rubu kaznenog prostora nepropisno zaustavio Briševca, a uspješan realizator s „kreča“ bio je Turkalj.

Drugi dio počeo je prigodom i pogotkom domaćih u 55. minuti istog dvojca kao i prethodno, naime Gusić je ponovo iza gostujuće obrane na lijevoj strani pronašao Vulu koji je precizno naciljao suprotni donji kut vratara Stjepaneka. U 71. minuti gosti su došli do još jedne dobre prigode kada je Turkalj dobro pucao iz slobodnog udarca s desne strane, s 20 metara, kada je domaći vratar Rončević loptu kratko odbio na koju je natrčao Mihaljević, ali domaći čuvar mreže i njegov pokušaj je neutralizirao. Do kraja i domaći su propustili svoje prigode i to iz dva pokušaja Prelčeca iz prekida u 76. i 81. minuti kada je u prvom slučaju lopta preletjela tik iznad okvira, a u drugom vratar Stjepanek ju je uspio izbaciti ispod vratnice.