sl-ra-n

Sloga u prijateljskom ogledu bolja od Radnika

HRASTOVICA – U sklopu priprema za prvenstvo Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke nogometaši Sloge iz Hrastovice ugostili su momčad Radnika iz Majura, također člana Prve županijske nogometne lige sisačko-moslavačke, od koje su bili bolji 3:2.

Domaći su ozbiljnije priprijetili u 11. minuti kada je Knežić ubacio loptu na gostujući peterac gdje su zajedno u skoku bili Mioković i Podunavac, a gostujući igrač je glavom skrenuo loptu pod vratnicu, međutim vratar Mrkobrada ju je panterskim skokom izbacio izvan igrališta. Nakon toga stigli su i domaći pogoci u 15. i 22. minuti na gotovo istovjetan način, samo što je polazna točka bila na suprotnim stranama, odnosno najprije s desne, a potom i lijeve strane s 25 metara slobodne udarce izveo je Gašparić dok su pred gostujućim vratima realizatori glavom bili Dolovčak i Abramović. Dvije minute kasnije gosti su zaprijetili preko Meščića nakon što je lopta izbačena na rub kaznenog prostora, ali prohujala je pokraj vratnice. Ipak, deset minuta kasnije uspjeli su poentirati kada se Majić probio po lijevoj strani, a na petercu je spremno čekao Zbačnik i poslao loptu u mrežu.

Na početku drugog dijela domaći su mogli „podebljati“ prednost kada je Brandić ubacio loptu s lijeve strane do Miokovića nakon čijeg je udarca vratar Mrkobrada na samoj crti uspio loptu ukrotiti. Kao prema nepisanom pravilu nakon sedam minuta stigla ih je „kazna“ nakon nesporazuma vratara Sekulića i Abramovića na rubu šesnaesterca kada se Meščić samo ušetao u mrežu za poravnanje rezultata. U 63. minuti Adamović je za goste pokušao i iz daljine, odnosno odlučio se na udarac s 30 metara, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu, dok je u 69. minuti s ruba kaznenog prostora pokušao i Tucaković, ali to je spriječio domaći vratar Sekulić odličnom intervencijom izbacivši loptu ispod vratnice i onda su u 72. minuti domaći povukli brzu kontru po desnoj strani u kojoj su sudjelovali Gusić i Dolovčak, a koju je na suprotnoj strani pratio Vule i u konačnici naciljao donji desni kut vratara Mrkobrade. U samoj završnici i gosti su mogli poentirati i doći do remija, ali u 82. minuti nakon udarca iz kuta Gambergera iz gužve u kaznenom prostoru dva puta se zatresla vratnica, dok je u 87. minuti, nakon prekršaja na Tucakoviću, Preučil iz kaznenog udarca naciljao vratnicu.