mla-top

U prvoj pripremnoj utakmici Mladost poražena od Topuskog

PETRINJA – U sklopu priprema za početak prvenstva Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Topuskog, člana Četvrte nogometne lige – Središte – Podskupine B, od koje su poraženi 2:0.

Nakon tjedan dana priprema, pod vodstvom novog trenera Ivice Vidovića, koji je bio na klupi „zelenih“ i u sezoni 2006/2007, nova „rekonstruirana“ momčad, uz nekoliko starosjedioca (Lovrić, Hrnčević, Korečić, Marović, Baniček, Papić) osvanula je i novim licima (Vranić, Alapić, Šipuš), povratnicima, te dobrim dijelom i juniorima, izdankom svoje Škole nogometa.

Ovaj puta u kadru su bili: Redžić, Gršić, Vranić, Smakiqi, Marović, Mioković, Lovrić, Baron, Papić, Jandrić, Petrović, Tepić, Begović, Filipović, Pipalović, Jurić, Kihalić.

Što se utakmice tiče gosti su se, pod vodstvom bivšeg „mladostaša“ Igora Krmpotića, predstavili u solidnom izdanju, borbeni i poletni, što su materijalizirali s dva pogotka. Ozbiljnije su priprijetili već u 12. minuti kada se Borna Abramović, na desnoj strani, sjurio uz rubnu crtu i ubacio oštru loptu koju je Gršić pokraj same vratnice izbacio izvan igrališta, a onda su u 16. minuti i poentirali kada je Kirin u sredini kaznenog prostora pronašao Matića, još jednog bivšeg „zelenog“, koji nije imao „milosti“ i lopta je završila u mreži. Nakon toga, u 33. minuti došli su i do drugog pogotka kada je na 2-3 metra Borna Abramović glavom skrenuo loptu prema mreži, ali pogodila je natrčalog Lovrića u ruku i uslijedila je najstroža kazna koju je uspješno realizirao Ivica Krmpotić. Tri minute kasnije i domaći su mogli doći do pogotka kada je Jandrić u sredini šesnaesterca „ukrao“ loptu i dobro pucao, ali samo u gostujućeg vratara Petrovića, dok je minutu kasnije Vranić na lijevoj strani pred gostujućim vratima odradio solo dionicu, međutim i ovaj puta Petrović je ostao kao posljednja prepreka.

U drugom dijelu bilo je nešto „siromašnije“ što se tiče prilika, ali u 64. minuti Papić je izveo slobodni udarac s lijeve strane, uz rubnu crtu igrališta, a lopta je izbačena na rub kaznenog prostora gdje ju je dočekao Baron nakon čijeg je udarca preletjela tik iznad vratnice, dok je deset minuta kasnije za goste Gomaz naciljao samo vratnicu.

Novu provjeru Petrinjci će imati u utorak, 02.08.2022., kada će od 19 sati, na Gradskom stadionu, ugostiti momčad Sloge iz Križa.