pet-loš-n

Uz heat-trick Lovrića i po jedan Dolovčaka, Matića i Miokovića Petrinjčica upisala prvu pobjedu

PETRINJA – U 2. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Središte, nogometaši Petrinjčice ugostili su momčad Lošinja iz Malog Lošinja od koje su bili bolji 6:3.

Petrinjci su početnu prednost ostvarili već u 3. minuti kada je Gorup s lijeve strane, s rubne crte, ubacio loptu pred gostujuća vrata na koju je natrčao Dolovčak i pospremio je u mrežu, a dvije minute kasnije Pipalović se probio po desnoj strani i pred vratima pronašao Matića koji je iz blizine skrenuo loptu u mrežu. U 7. minuti gosti su došli do smanjenja prednosti kada se Jaković izborio za loptu na sredini domaćeg dijela igrališta i matirao domaćeg vratara Pezića, a onda je krenula heat-trick serija Lovrića za opipljivu prednost domaćih i to u 10. minuti kada je iz okreta s devet metara svladao gostujućeg vratara Pažura, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu, u dvije minute, 26. i 27., najprije je ponovo s deveterca kroz šumu nogu naciljao donji desni kut gostujućih vrata, dok je u drugoj akciji na desetak metara odigrao dupli pas s Rimcem i potom poslao loptu u mrežu. Tri minute kasnije domaći su došli i do šestog pogotka kada je gostujući vratar Pažur dva puta odlično reagirao, ali nije uspio i u trećem pokušaju kada je Mioković s desne strane zakucao loptu u njegovom suprotnom gornjem kutu. Nakon toga gosti su u 34. minuti povukli brzu kontru koju je uspješno realizirao Jaković, a doslovno u posljednjoj sekundi Baltić se odlučio na udarac i precizno pogodio donji lijevi kut vratara Sekulića za konačnih 6:3.