mla-vrb

Vrbovec „petardom“ slavio u Petrinji

PETRINJA – U 11. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Vrbovca od koje su poraženi 5:1.

Prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 17. minuti kada je Martin Tolić ubacio loptu u domaći kazneni prostor gdje ju je dočekao Josip Colarić, ali Marović je u prvi tren blokirao udarac nakon kojeg je vratar Jonathan izbacio loptu izvan igrališta, a u 23. minuti dobru akciju su izvela braća Colarić kada je Kristijan, s lijeve strane, ubacio loptu na peterac odakle ju je Domagoj glavom skrenuo pokraj vratnice, dok je isti učinak Colarića bio i u 25. minuti, ovaj puta Domagoj je ubacio loptu s desne strane, a Josip za malo neprecizan. Sličan ishod zbio se i na suprotnoj strani u 39. minuti kada je Ćavar izveo udarac iz kuta s desne strane, a na petercu je najviši bio Bužanić i onda su pri samom kraju prvog poluvremena gosti došli do prednosti kada su na dugu ubačenu loptu pred vrata domaći igrači reagirali nes(p)retno što je iskoristio Josip Colarić i glavom je pospremio u nebranjenu mrežu.

Drugi dio donio je nešto više poleta u domaćim redovima što je rezultiralo poravnanjem rezultata u 63. minuti kada je poentirao Hrnčević iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, kada je prethodno nepropisno zaustavljen Amoateng, pogodivši gornji desni kut gostujućeg vratara Zrinščaka. Međutim, samo šest minuta kasnije gosti su, ponovo zahvaljujući nesporazumu u domaćim obrambenim redovima, došli do nove prednosti koju je ostvario Slišković. Samo dvije minute kasnije novu veliku prigodu imao je Josip Colarić kada se našao sam pred vratarom Jonathanom koji je padom u noge uspio blokirati njegov udarac, ali je zato u 81. minuti isti igrač bio precizniji „iščeprkavši“ loptu u sredini kaznenog prostora za treći pogodak Vrbovčana. Do kraja još je jednom za domaće pokušao Hrnčević u 85. minuti, također iz slobodnog udarca, ali ovaj puta lopta je završila u naručju vratara Zrinščaka i onda je, kada su domaćima „potonule sve lađe“, finiš pripao gostima. Najprije je u 87. minuti Gabriel Tolić ubacio loptu u sredinu šesnaesterca gdje ju je prihvatio Slišković, a nakon udarca vratar Jonathan izbacio je loptu izvan igrališta i onda su u sudačkoj nadoknadi vremena Gabriel Tolić i Slišković „petardom“ zaključili petrinjsku priču.

BISTRA – GAJ MAČE 2:1

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 26, 2. DUGO SELO 26, 3. GAJ MAČE (-1) 24, 4. BISTRA  18, 5. TRNJE 18, 6. LUČKO (-1) 17, 7. VRAPČE (-1) 17, 8. HAŠK 1903 17, 9. MAKSIMIR 16, 10. KARLOVAC 1919 (-1) 14, 11. VRBOVEC 14, 12. KURILOVEC 13, 13. LUKAVEC 13, 14. RAVNICE (-1) 11, 15. TREŠNJEVKA (-1) 6, 16. MLADOST 6, 17. PONIKVE 5, 18. SEGESTA (-2) 2 boda.

U slijedećem 12. kolu, u subotu, 23.10.2021., od 15 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Velikoj Gorici kod momčadi Kurilovca.