ds-ml

Dugo Selo i Mladost remizirali

DUGO SELO – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 26. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Dugom Selu kod istoimenih domaćina, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Petrinjci su odlično otvorili utakmicu i već u 10. minuti, nakon prodora Filipovića po desnoj strani, Abramović je za korak ostao prekratak na ubačenu loptu pred domaća vrata, a onda je u 23. minuti uslijedila Filipovićava majstorija u tri poteza, odnosno okrenut leđima odlično je primio loptu na domaćem petercu, iz okreta prebacio domaćeg igrača i onda lobom matirao vratara Bagarića za vodstvo 1:0. Domaći su uzvratili dvije minute kasnije kada je Grgić ubacio loptu s lijeve strane, a Jelić pucao glavom s peterca, međutim gostujući vratar Jelavić uspješno je loptu ukrotio. Nakon toga, u 28. minuti, uslijedila je još jedna dobra gostujuća prigoda kada su dupli pas odigrali Dumbović i Korečić koji se sjurio prema domaćim vratima, ali vratar Bagarić mu je ušao u šut i spasio svoju mrežu. U 34. minuti Filipović se izborio za loptu u domaćem kaznenom prostoru i pucao iz okreta, ali ravno u ruke Bagariću, a onda su u 36. minuti i domaći bili u dobroj prigodi kada se Grgić u kontri probio sve do vratara Jelavića koji mu je krenuo u blok kojeg je uspio izbjeći, ali nakon udarca Lovrić je ispred crte izbacio loptu izvan igrališta. Grgić je protiv Jelavića bio i u 38. minuti kada je pucao iz okreta, ali petrinjski čuvar mreže pokupio je loptu u svom donjem desnom kutu. U samom finišu prvog dijela, u 45. minuti, Špišić je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio upotrebljivu loptu u domaći šesnaesterac gdje se nekoliko puta odbijala kao u klasičnom fliperu, ali na kraju domaći su se uspjeli spasiti i izbaciti je u polje.

Drugi dio počeo je novom prigodom Petrinjaca u 50. minuti kada je Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve strane i u sredini kaznenog prostora pronašao Marovića nakon čijeg je udarca glavom lopta prohujala uz samu vratnicu, a u 58. minuti Abramović se probio po lijevoj strani sve do domaćeg peterca, ali vratar Bagarić je odbio loptu iz svoga donjeg desnog kuta. Nakon toga uslijedila su i dva pokušaja Filipovića i to u 60. minuti kada je sam izborio i izveo slobodni udarac na 20 metara, ali lopta je prohujala uz samu vratnicu, te u 63. minuti u solo dionici kroz domaći šesneasterac, ali vratar Bagarić je uspio blokirati konačnu realizaciju. Poslije toga uslijedile su i domaće prigode i to u 74. minuti kada je Grgić odigrao povratnu loptu Cetini na 25 metara koji je pucao iz trka, ali naciljao je samo gornji dio vratnice, te u 84. minuti kada je ipak poentirao Grgić i to na asistenciju Lopotineca nakon udarca iz kuta s desne strane. Do kraja Petrinjci su mogli uspješnije materijalizirati svoju bolju igru i to u 87. minuti kada je Špišić izveo udarac iz kuta, a Crnojević glavom prebacio vrata za nekoliko centimetara, a još manje centimetara trebalo je Radoševiću u 90. minuti kada je s desetak metara, s lijeve strane, gađao donji desni kut vratara Bagarića, ali od vratnice lopta se odbila izvan igrališta.

GAJ MAČE – TRNJE 0:2

KARLOVAC 1919 – VRAPČE 3:2

KURILOVEC – JARUN 2:1

LUČKO – HAŠK 1903 2:1

SEGESTA – MAKSIMIR 2:0

TREŠNJEVKA – VRBOVEC 2:1

PONIKVE – ZAGOREC 0:3

BISTRA – ŠPANSKO 3:0

Trenutni poredak je: 1. TRNJE 58, 2. JARUN 57, 3. KURILOVEC 55, 4. ZAGOREC 45, 5. LUČKO 44, 6. GAJ MAČE 37, 7. MAKSIMIR 35, 8. DUGO SELO 35, 9. KARLOVAC 1919 35, 10. BISTRA 34, 11. PONIKVE 34, 12. TREŠNJEVKA 31, 13. VRAPČE 30, 14. MLADOST 29, 15. ŠPANSKO 26, 16. SEGESTA 25, 17. HAŠK 1903 23, 18. VRBOVEC 15 bodova.

U slijedećem, 27. kolu, u srijedu, 05.05.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Kurilovca.