čs-sl

Češko Selo i Sloga podijelili bodove

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 10. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Sloge iz Hrastovice, a susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 6. minuti kada je Gusić izveo slobodni udarac s desne strane, s 18 metara, i naciljao spoj vratnica na suprotnoj strani, a dvije minute kasnije mreže su se tresle na jednoj i drugoj strani. Najprije je za domaćine poentirao Marić kada je iskoristio nesporazum domaće obrane, a odmah zatim Gusić je ovaj puta bio uspješniji kada se našao iza domaće obrane i svladao vratara Sučevića. Novu prigodu za pogodak Hrastovčani su imali i u 13. minuti kada se Gusić probio po desnoj strani i prilikom udarca lopta je pogodila u ruku Franju Tokića nakon čega je sudac Marić pokazao na bijelu točku, ali Vuleov udarac s „kreča“ vratar Sučević je uspio obraniti. Nakon toga i domaći su došli do kaznenog udarca u 32. minuti kada se Jurić probio u kazneni prostor s lijeve strane kada ga je u kontaktu oborio Krstinić, a uspješan realizator najstrože kazne bio je Marić. U 35. minuti Jurić je pokušao i u trku s 20 metara, ali lopta je preletjela vratnicu, kao i u 41. minuti kada je slično pokušao Marić i onda su u samom finišu, u 44. minuti Hrastovčani ostali s igračem manje kada je, zbog „dugog jezika“, izravno „pocrvenio“ Rokić.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, za domaće je ovaj puta priprijetio Dolenac dobrim udarcem s lijeve strane, ali gostujući vratar Rončević se ispružio i izbacio loptu izvan igrališta, dok je, u 63. minuti, na suprotnoj strani dobru intervenciju imao i vratar Sučević nakon slobodnog udarca Lovrića s dvadesetak metara. Minutu prije toga došlo je i brojčanog poravnanja na terenu jer je zbog drugog „žutog kartona“ i Blažević morao ranije na tuširanje. Novi slobodni udarac gosti su imali i u 77. Minuti, a ovaj puta Gašparić je sa sredine igrališta ubacio loptu na peterac pred domaća vrata odakle je Gusić pronašao put lopti u mrežu za drugo poravnanje. U samom finišu domaći su stvorili još dvije izgledne prigode i to u 83. minuti kada je Ivica Tokić izveo slobodni udarac s 20 metara, a vratar Rončević ukrotio loptu na crti, te u 88. minuti kada se Uvalić našao na desetak metara ispred vrata, ali prebacio je okvir za nekoliko centimetara.