Izbornik
čs-ppg-n

Češko Selo preko PPG Rujevca zadržalo lidersku poziciju

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 6. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad PPG Rujevac od koje su bili bolji 5:2.

Prvi su ozbiljnije priprijetili domaći u 11. minuti kada se Jukić našao u prilici na rubu peterca, ali gostujući vratar Vidić zatvorio je prvi kut uz lijevu vratnicu i izbacio loptu izvan igrališta, a u 23. minuti Todorović se našao iza gostujuće obrane u sredini kaznenog prostora i onda naciljao tek vratnicu. Ipak, u 25. minuti došli su do prve prednosti kada je Marić s ruba šesnaesterca s desne strane lob udarcem naciljao suprotni kut gostujućih vrata, a dvije minute kasnije isti igrač uspješno je okončao akciju kada je iz sredine kaznenog prostora poentirao na asistenciju Pezića. Nakon toga i gosti su, u 35. minuti, došli do prvog pogotka kada je Bijeljac pobjegao po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Miokovića koji je bio brži od domaćeg vratara Jarčevića i lopta je završila iza njegovih leđa.

Na početku drugog dijela, u 47. minuti, za domaće je još jednom pokušao Marić s ruba kaznenog prostora, ali vratar Vidić efektnom paradom izbacio je loptu iz svog desnog kuta, a onda su gosti došli do poravnanja u 50. minuti kada je Sumonja ubacio loptu s desne strane pred domaća vrata gdje ju je, između vratara Jarčevića i Markanovića, Mioković skrenuo u mrežu. U 58. minuti dogodilo se puno toga, odnosno najprije se Čutura našao sam iza gostujuće obrane kada mu je vratar Vidić krenuo u susret i izvan kaznenog prostora rukom ublažio udarac što je bio znak za crveni karton suca Cestarića, a onda je mjesto na vratima zauzeo Benak koji je efektno izbacio loptu iz donjeg desnog kuta nakon slobodnog udarca s 20 metara kao posljedica prethodne akcije. Isto tako odlično je reagirao i u 64. minuti kada se Čutura našao sam ispred njega. Kako su domaći u tim situacijama imali dobre prigode tako su i gosti u 75. minuti kada je Mioković „ukrao“ loptu Ivici Tokiću na rubu kaznenog prostora, ali vratar Jarčević uspio je amortizirati njegov pokušaj i lopta je potom izbačena u polje. Minutu kasnije domaći su ponovo došli do prednosti kada je Jukić odradio solo dionicu po lijevoj strani i u konačnici poentirao, a u 81. minuti, s iste strane, bio je asistent Čuturi, te na istovjetan način i Ranogajecu u 87. minuti za konačnih 5:2.