mla-zag-n

Mladost bolja od Zagorca

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 9. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Zagorca iz Krapine od koje su bili bolji 2:1.

Domaći su ozbiljnije priprijetili već u 5. minuti kada je Đurić dobro pucao glavom s peterca na ubačenu loptu s desne strane, ali izravno u dobro postavljenog gostujućeg vratara Bručija, a slična situacija dogodila je i u 10. minuti samo što je Čajani malo zakasnio i lopta je završila pokraj vrata. Tri minute kasnije domaći su ipak došli do prednosti kada je izbačenu loptu na 18 metara dočekao Perić i na putu udarila je u ruku gostujućeg igrača Bajana, a sudac Milin pokazao je na bijelu točku s koje je precizan bio Lovrić. Isti igrač, u 25. minuti, izveo je udarac iz kuta s lijeve strane na suprotnu gdje je u sredini kaznenog prostora loptu dočekao Vranić i glavom je skrenuo u vratnicu. Nakon toga, u 41. minuti, gosti su pogotkom okrunili akciju u kojoj je poentirao Stiperski nakon što je poslije duge ubačene lopta pobjegao domaćoj obrani po lijevoj strani.

Na početku drugog dijela, u 56. minuti, za domaće je u dobroj prigodi bio Handanović nakon što je s lijeve strane ušao u šesnaesterac odlučio se na udarac, ali je vratar Bruči ukrotio loptu na crti, a bio je uspješniji i u 62. minuti nakon duplog pasa Ivana Šipuša i Handanovića na rubu kaznenog prostora kada je ukrotio loptu u svom gornjem desnom kutu. Gosti su uzvratili u 73. minuti dobrim pokušajem Landripeta kada je natrčao na izbačenu loptu na rubu šesnaesterca, ali prohujala je pokraj vratnice, a isti ishod bio je i u 80. minuti s domaće strane kada su s desne na lijevu stranu kombinirali Perić i Vranić, a pucao Lovrić. Nakon toga sam finiš donio je još više uzbuđenja, najprije u 82. minuti kada je Brebrić pobjegao domaćoj obrani, a vratar Gugec ga nepropisno zaustavio što je bila najstroža kazna za goste koju je izveo Stiperski, a Gugec obranio i odbio gdje je Stiperski pritrčao i s 3-4 metra poslao loptu nebu pod oblake i onda su u 90. minuti domaći poentirali još jednom s „kreča“ jer je prethodno nad Marovićem napravljen prekršaj u sredini kaznenog prostora, a Lovrić je i ovaj puta bio precizan.

MLADOST: Gugec, Knežević, I. Šipuš, Lovrić, Perić (88. Horvatin), Handanović, Čajani (D. Šipuš), Đurić (67. Dolovčak), Vranić, Marović, Baniček (88. Žužić) TRENER: Milan Matanović

ZAGOREC: Bruči, Kunštić, Štimac, Stiperski (85. Mišak), Bajan (71. Preira), De Souza (71. Uchida), Topolovec, Krznar (61. Ružak), Landripet, Bračević, Jazbec (Brebrić) TRENER: Ivan Zubić

SAVA STRMEC – BISTRA

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 23, 2. VRAPČE 18, 3. ZAGOREC 18, 4. MAKSIMIR 16, 5. GAJ MAČE (-1) 15, 6. LUKAVEC 15, 7. TREŠNJEVKA 15, 8. LUČKO (-1) 13, 9. KURILOVEC 13, 10. DINAMO 13, 11. HAŠK 1903 12, 12. BISTRA (-1) 10, 13. PONIKVE 9, 14. ZELINA 8, 15. SAMOBOR 7, 16. TONDACH 7, 17. MLADOST 7, 18. SAVA STRMEC (-1) 6 bodova.

U slijedećem, 10. kolu, u subotu, 14.10.2023., od 16 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Sisku kod momčadi Segeste.