ml-tr

Hrnčević „presudio“ Trnju

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 29. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad zagrebačkog Trnja od koje su bili bolji 2:1.

Bez previše prilika u prvom dijelu gosti su prvu iskoristili u 14. minuti kada je lopta izbijena i domaćeg kaznenog prostora na 18 metara do Ceraja koji je odmah pucao i naciljao samo donji lijevi kut vratara Jelavića. Nakon toga domaći su imali dva pokušaja preko Abramovića i to u 25. minuti kada je s lijeve strane gađao suprotni kut vratara Gudelja koji je bez problema loptu ukrotio, te u 38. minuti kada je lopta izbačena na rub 16-erca, a nakon njegovog udarca prohujala je uz vratnicu. U samom finišu na sceni su bila i dva Filipovića i to u 43. minuti gostujući Nikica koji je s 18 metara naciljao vratnicu, te u 45. minuti domaći Zvonimir kada je u solo dionici s ruba kaznenog prostora poslao loptu u naručje vratara Gudelja.

Na početku drugog dijela, u 48. minuti, gosti su došli do dobre prigode kada je Ribić s desne strane ubacio upotrebljivu loptu pred domaća vrata gdje se Guja nije najbolje snašao i prebacio je izvan igrališta, a onda su, u 53. minuti, domaći poentirali iz dva poteza, odnosno Đusi je ubacio loptu rukama s ruba igrališta do Hrnčevića na rubu kaznenog prostora i onda je uslijedio okret i udarac ljevicom u donji lijevi kut vratara Gudelja. U 58. minuti Guja je za goste bio u još jednoj prigodi kada je s desetak metara iz okreta pokušao ugroziti vrata Jelavića, ali bezuspješno jer lopta je završila u njegovom naručju, a u 70. minuti Hrnčević je odradio solo dionicu i s 18 metara dobro rastegnuo gostujućeg vratara Gudelja koji je uspio ukrotiti loptu u donjem lijevom kutu. Ipak, u 77. minuti, u još jednom ogledu njih dvojice gostujući čuvar mreže ostao je nemoćan nakon precizne akcije Đusija i Zvonimira Filipovića koji je s desne strane milimetarski pronašao Hrnčevića i lopta je završila u mreži. Samo minutu kasnije gosti su mogli do poravnanja, ali nisu uspjeli zbog domaćeg vratara Jelavića, jer nakon nebeskog skoka Poldrugača na petercu domaći čuvar mreže je panterskim skokom izbacio loptu iz svoga donjeg lijevog kuta, a isto tako bio je uspješan i u 82. minuti nakon još jednog Gujinog pokušaja s desetak metara. Na kraju, na isteku vremena, novu veliku prigodu imali su i domaći kada je Korečić pobjegao u kontri po lijevoj strani, ali njegov ubačaj pred vrata prošao je pokraj okvira.

BISTRA – TREŠNJEVKA

Trenutni poredak je: 1. JARUN 66, 2. TRNJE 61, 3. KURILOVEC 56, 4. ZAGOREC 48, 5. LUČKO 47, 6. MAKSIMIR 41, 7. PONIKVE 41, 8. GAJ MAČE 40, 9. DUGO SELO 39, 10. BISTRA (-1) 38, 11. KARLOVAC 1919 38, 12. TREŠNJEVKA (-1) 34, 13. MLADOST 33, 14. SEGESTA 31, 15. VRAPČE 30, 16. HAŠK 1903 30, 17. ŠPANSKO 26, 18. VRBOVEC 24 boda.

U slijedećem, 30. kolu, u subotu, 22.05.21, od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Vrapča.