ml-bi-n

Mladost poražena od Bistre

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 24.kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Bistre od koje su poraženi 1:0.

Prvu pravu prigodu imali su domaći u 24.minuti kada se, na ubačaj Kožića, Alapić našao sam pred gostujućim vratima i zaobišao gostujućeg vratara Maglicu, ali nije uspio ubaciti loptu u mrežu koja se od vratnice odbila u polje, a onda su u nakon toga, u slijedećoj minuti, gosti izveli brzu akciju po desnoj strani kada je Pavlović ubacio loptu na suprotnu gdje je nakon nekoliko dodira domaćih i gostujućih igrača došla do Kukeca na rubu kaznenog prostora koji ju je poslao u donji lijevi kut domaćeg vratara Gugeca. U 37.minuti i domaći su izveli sličnu akciju na lijevoj strani kada je Baniček u sredini kaznenog prostora, pokraj bijele točke, pronašao Hrnčevića, ali pucao je ravno u vratara Maglicu.

Na početku drugog dijela, u 52.minuti, zaiskrilo je na sredini igrališta među igračima, a najdeblji kraj izvukao je gostujući igrač i jedini strijelac Kukec koji je upario žute kartone i uz crveni napustio igralište. Ubrzo zatim, u 56.minuti, domaći su mogli materijalizirati brojčanu prednost kada se Alapić ponovo našao sam iza gostujuće obrane, ali vratar Maglica u padu je nogom spriječio najgore, dok je minutu kasnije uslijedila i takva prigoda s gostujuće strane kada se Pavlović sjurio sam prema vrataru Gugecu koji ga je sačekao i pokupio loptu s noge. U 70.minuti i Lučak je pobjegao domaćoj obrani, ali ovaj puta iz trka je, s ruba šesnaesterca, poslao loptu iznad okvira. Deset minuta kasnije Lovrić je za domaće izveo slobodni udarac s 25 metara, s lijeve strane, i poslao loptu na suprotni peterca gdje ju je u padu glavom dočekao Vranić, ali vratar Maglica refleksno je reagirao i izbacio je ispod vratnice.

SAVA STRMEC – VRBOVEC 2:0

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 (-1) 57, 2. VRAPČE 49, 3. MAKSIMIR 46, 4. LUČKO (-1) 45, 5.SAMOBOR 44, 6. PONIKVE 37, 7. TREŠNJEVKA 35, 8. SEGESTA 34, 9. GAJ MAČE 33, 10. LUKAVEC 30, 11. KURILOVEC 29, 12. BISTRA 27, 13. MLADOST (-2) 26, 14. RAVNICE 25, 15. DINAMO 23, 16. HAŠK 1903 (-1) 22, 17. VRBOVEC 21, 18. SAVA STRMEC (-1) 17 bodova.

U nastavku natjecanja, u odgođenoj utakmici 18.kola, nogometaši petrinjske Mladosti, u srijedu, 05.04.2023., od 16.30 sati, gostovat će kod momčadi Sava Strmec.