seg-mla-n

Mladost poražena od Segeste

SISAK – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 10. kolu Treće nogometne lige – Centar, gostovali su u Sisku kod momčadi Segeste od koje su poraženi 1:0.

Prvu dionicu domaći su odradili bez velike ugroze gostujućeg vratara Gugeca, odnosno neki pokušaji završili su izvan okvira dok su gosti bili nešto „bliži“ i to u 9. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a Radošević u izbacivanju lopte iz peterca skrenuo je u „malu mrežicu“, ali s vanjske strane. U 23. i 24. minuti slične akcije u kontri s lijeve strane izveli su Čajani i Perić, a u prvom slučaju domaći vratar Zrinščak ukrotio je loptu na crti, dok je u drugoj prohujala tik uz vratnicu. U 33. minuti gosti su bili najbliži pogotku u akciji Lovrića i Čajanija koji je u izglednu prigodu gurnuo Perića koji je naciljao samo vratnicu.

Drugi dio donio je više uzbuđenja i počeo je, u 47. minuti, još jednom prigodom gostiju nakon duge lopte Domagoja Šipuša s desne strane na suprotnu gdje ju je Vranić s peterca glavom poslao tik uz vratnicu, a onda su na suprotnoj strani domaći poentirali u 53. minuti iz kaznenog udarca kojeg je uspješno realizirao Radošević. U 67. minuti domaći su pokušali povećati prednost i iz slobodnog udarca kojeg je s 25 metara odlično izveo Đurak, međutim lopta je prohujala pokraj vratnice, kao i dvije minute kasnije također nakon slobodnog udarca na 20 metara i kratke kombinacije Lovrića i Vranića. U samom finišu, u 87. minuti, vratnica je još jednom bila saveznik domaćih nakon udarca Lovrića iz kuta s desne strane i udarca Handanovića s 20 metara. U posljednjoj minuti i Radošević je pokušao iz „slobodnjaka“ s 25 metara, ali vratar Gugec ukrotio je loptu u svom donjem desnom kutu i onda su u nadoknadi vremena uslijedila još dva uzbuđenja s jedne i druge strane. Najprije se Costa Lima našao sam pred vratarom Gugecom koji je pravovremenim istrčavanjem i blokom ukrotio loptu, a potom je pred domaćim vratima nakon odbijene lopte na peterac Miočinović naciljao vratnicu.

SEGESTA: Zrinščak, Kopić, Đurić (46. Pličanić), Živčić (73. Galonja), Zlatunić (46. Burmudžija), Costa Lima, Martinović (84. Solomun), Radošević, Đurak (73. Murati), Kapac, Bertina. TRENER: Zoran Buinac

MLADOST: Gugec, Knežević, I. Šipuš, Lovrić, Perić, Handanović, Čajani (84. Dolovčak), Vranić, D. Šipuš (73. Cerovski), Marović, Baniček (84. Miočinović). TRENER: Milan Matanović

SAMOBOR – SAVA STRMEC 1:1

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 26, 2. VRAPČE 21, 3. MAKSIMIR 19, 4. GAJ MAČE 19, 5. ZAGOREC 18, 6. LUKAVEC 16, 7. TREŠNJEVKA 16, 8. LUČKO 14, 9. KURILOVEC 13, 10. BISTRA 13, 11. DINAMO 13, 12. HAŠK 1903 12, 13. PONIKVE 12, 14. ZELINA 11, 15. SAVA STRMEC 10, 16. SAMOBOR 8, 17. TONDACH 7, 18. MLADOST 7 bodova.

U slijedećem, 11. kolu, u subotu, 21.10.2023., od 15.45 sati, nogometaši petrinjski Mladosti, na Gradskom stadionu, bit će domaćini momčadi Zeline iz Sv. Ivana Zeline.