gm-ml-n

Mladost poražena u Maču

MAČE – U odgođenoj utakmici 6. kola Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su kod momčadi Gaj Mače od koje su poraženi 4:0.

Domaći su ozbiljno priprijetili već u 2. minuti kada je Haramustek, s desne strane, uputio oštru loptu pred gostujuća vrata i nakon odbijanaca došla je do Deaka na desetak metara koji je pucao u donji lijevi kut vratara Gugeca koji ju je odličnom reakcijom izbacio izvan igrališta. Nakon toga, u 13. minuti, gosti su uzvratili odličnim prodorom Handanovića po lijevoj strani i kod ulaska u kazneni prostor nepropisno je zaustavljen što je bilo dovoljno, prema ocjeni svih, čak i domaćih navijača, za najstrožu kaznu, ali ne i za suca Krizmanića iz Zagreba. Poslije toga, u 19. minuti, domaći su došli do neočekivane prednosti poslije greške gostujuće obrane, odnosno nakon duge ubačene lopte prema zadnjim redovima vratar Gugec ju je na sredini svoga dijela igrališta uspio samo kratko odbiti i došla je do Šabana koji ju je s 30 metara poslao u praznu mrežu, a isti igrač bio je asistent u 33. minuti Šoštariću koji je glavom za malo poslao loptu pokraj okvira i onda je pet minuta kasnije uslijedila nova greška gostujuće obrane kada Baniček na sredini igrališta nije uspio vratiti loptu vrataru Gugecu što je iskoristio Kovačić i presjekao put lopti za bijeg prema praznim vratima.

Na početku drugog dijela, u 51. minuti, domaći su povećali prednost kada se Deak probio po lijevoj strani i na suprotnoj pred vratima pronašao Cvrtilu kojem s dva-tri metra nije bilo teško poentirati. Nakon toga i gosti su postali nešto konkretniji, odnosno najprije se u 60. minuti, na proigravanje Lovrića, Čajani našao iza domaće obrane na desnoj strani i ciljao donji lijevi kut domaćeg vratara Babića koji je u padu ipak loptu ukrotio, a dva dobra pokušaja, u 70. i 71. minuti, imao je i Handanović udarcima s 20 metara, ali oba puta ispriječio se vratar Babić odličnim intervencijama i onda je nova kazna uslijedila dvije minute kasnije kada se Haramustek sjurio po desnoj strani i na suprotnoj pronašao Cvrtilu koji je postavio konačnih 4:0.

GAJ MAČE: Babić, Deak, Dambol, Postonjski, Haramustek, Šaban (76. Dačnik-Kovačić), Aščić, Kovač (Mazalović), Šoštarić, (46. Cvrtila), Baneković (46. Ristovski), Kovačić (46. Tepšić) (TRENER: Marijan Glavica)

MLADOST: Gugec, Knežević (89. I.Davorija), Šipuš, Dolovčak (56. Žužić), Pipalović (56. Čajani), Lovrić, Perić (76. Miočinović), Handanović, Vranić, Marović, Baniček (76. Cerovski) (TRENER: Milan Matanović)

DINAMO – KURILOVEC 3:1

LUČKO – PONIKVE 3:0

VRAPČE – TONDACH 3:1

MAKSIMIR – TREŠNJEVKA 0:1

ZAGOREC – HAŠK 1903 1:0

SEGESTA – SAVA STRMEC 2:0