Izbornik
mla-slo-n

Mladost u prijateljskom ogledu bolja od Sloge

PETRINJA – U nastavku priprema za početak prvenstva Treće nogometne lige – Centar, u drugoj utakmici, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Sloge iz Križa, člana Jedinstvene županijske nogometne lige Zagrebačke, od koje su bili bolji 3:1.

Petrinjci su u vodstvo došli u 12. minuti kada je Alapić, na desetak metara glavom spustio loptu Miokoviću koji je iz prve naciljao donji lijevi kut gostujućeg vratara Tička, dok je u 27. minuti Papić izveo udarac iz kuta s desne strane, a na ubačenu loptu natrčao je Alapić i naciljao samo vratnicu. Pet minuta kasnije i gosti su bili u dobroj prigodi kada se Žužić, na desnoj strani, našao sam pred domaćim vratarom Gugecom koji je uspješno neutralizirao njegov pokušaj i onda su domaći, u 40. minuti, došli do povećanja vodstva preko istog dvojca, odnosno Alapić je s desne strane prebacio loptu na lijevu gdje ju je dočekao Mioković i pospremio u mrežu.

Drugi dio počeo je još jednom domaćom prigodom u 48. minuti kada je Papić s lijeve strane odigrao povratnu loptu za Lovrića na 12-13 metara nakon čijeg je udarca prohujala tik uz vratnicu, a tri minute kasnije Petrinjci su ponovo poentirali kada se Gršić probio po desnoj strani do rubne crte i čiju je ubačenu loptu vratar Tičak samo odbio do Papića koji je uspješno poentirao. U 58. minuti i gosti su došli do pogotka kada se Krivec našao sam iza domaće obrane i uspješno matirao domaćeg čuvara mreže Gugeca koji mu je potom uzvratio u 75. minuti kada je gostujući napadač nepropisno zaustavljen na rubu kaznenog prostora i sam je izveo najstrožu kaznu, a vratar Gugec uspješno sačuvao svoju mrežu, dok se gotovo istovjetna situacija dogodila i na suprotnoj strani u 87. minuti kada je Papić unutar šesnaesterca nepropisno zaustavljen, a Lovrićev udarac s „kreča“ vratar Tičak efektno je zaustavio.

Novu provjeru Petrinjci će imati u nedjelju, 07. kolovoza, u sisačkom Galdovu gdje će, od 18.30 sati, gostovati kod domaće momčadi Frankopana.