Izbornik
Share on facebook
Share on twitter
potremarin010120219

Poljoprivrednici, obratite se kontaktima za pomoć!

Prvoga dana nove godine savjetnici Uprave za stručnu podršku i HAPIH-a obišli su 66 poljoprivrednih gospodarstava i podijelili 13,7 tona hrane za domaće životinje. Zbrinjavanje svih uginulih domaćih životinja s pogođenog područja sustavno se provodi od 30. prosinca, a broj dosad otpremljenih lešina životinja čija su uginuća posljedica potresa je 15 životinja. Prema trenutnim informacijama, s gospodarstava je odlutalo između ostaloga i 15 tovnih bikova i 10 teladi mlađe dobi. Dva privremena skladišta za stočnu hranu su u funkciji u Petrinji (Petrinja, DIP Žužić, bivša ciglana Petrinja) i Glini (Glina, Jukinačka 106, Komunalac) te se traži lokacija za treće u okolici Siska. 

KONTAKTI MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE ZA POLJOPRIVREDNIKE U POTREBI S POTRESOM POGOĐENIH PODRUČJA

Za potrebe premještanja u svrhu pronalaska i osiguranja odgovarajućeg smještaja životno ugroženih domaćih životinja, potrebe za hranom za životinje, kao i potrebne sanacije poljoprivrednih gospodarstava poljoprivrednicima su na raspolaganju savjetnici Uprave za stručnu podršku razvoja poljoprivrede i ribarstva i HAPIH-a:

 

RBIme i prezimeE-mail adresaMobitel
1Marija Petir[email protected]0914882748
2Damir Pejaković[email protected]0914882727
3Marijan Matokanović[email protected]0914882747
4Branka Alapić[email protected]0912287144
5Mirjana Kolarić[email protected]0912287149
6Mijo Žugaj[email protected]0914882756

 

Za potrebe intervencije zbog bolesti ili ozljede domaćih životinja i kućnih ljubimaca i za ispisivanje prateće dokumentacije prilikom premještaja domaćih životinja poljoprivrednicima su na raspolaganju veterinarske organizacije:

 

RBNazivKontakt osobaMobitel
1ANIMA-VET d.o.o.DAMIR SLIVŠEK 0915393328
2VETERINARSKA AMBULANTA GLINA d.o.o.IVICA PUČKO098628299
3VETERINARSKA AMBULANTA TIN d.o.o.MARIN MARTINOVIĆ 0997400356
4VETERINARSKA STANICA GVOZD d.o.o.ZDRAVKO STIJEPOVIĆ0981832000
5VETERINARSKA STANICA KUTINA d.o.o.ŽELJKA BANOVIĆ098366-411
6VETERINARSKA STANICA NOVSKA d.o.o.DRAŽEN NOVAK0911055997
7VETERINARSKA STANICA PETRINJA d.o.o.ZDRAVKO MILKOVIĆ0998616779
8VETERINARSKA STANICA SISAK d.o.o.ANTUN BUGARIN0981749404
9VETMED d.o.o.BUIĆ VLATKA0916437003

 

Informaciju o pronađenom kućnom ljubimcu, odnosno kućnom ljubimcu kojem vlasnik ne može osigurati potreban smještaj i skrb, potrebno je dojaviti skloništima za životinje ili veterinaru koji će dati daljnje upute. Zbrinjavanje kućnih ljubimaca s navedenih područja moguće je organizirati na području cijele zemlje, a popis skloništa za životinje dostupan je na web stranici Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane http://www.veterinarstvo.hr/default.aspx?id=60.  Građani koji žele udomiti ili privremeno udomiti kućne ljubimce s potresom stradalih područja u Sisačko-moslavačkoj županiji mogu se za sve potrebne informacije obratiti skloništima za životinje. Podaci o smještenim životinjama u skloništima, kao i kod privremenih udomitelja bit će od strane skloništa za životinje upisane u Jedinstveni informacijski centar kako bi ih vlasnici lakše pronašli ili kako bi brže bile udomljene.

Mario Gršić

Mario Gršić

Svoj put na Petrinjskom radiju počinje 2009.godine kada prvotno započinje rad u ovom mediju putem Student servisa, a u stalni radni odnos primljen je 2014.godine. Od tada je osim u radijskom eteru i na novinarskim terenima te uređuje i vodi nekoliko emisija. Direktor Petrinjskog radija postaje 2016.godine.

NAJNOVIJE VIJESTI

X