slo-mos

Sloga u prijateljskom ogledu bolja od Moslavca

HRASTOVICA – U sklopu proslave blagdana sv. Bartola, nebeskog zaštitnika petrinjskog prigradskog naselja Hrastovica, nogometaši Sloge, u prijateljskoj utakmici, ugostili su momčad Moslavca iz Popovače od koje su bili bolji 4:3.

Prije nego su se tresle mreže zatresle su se vratnice na jednoj i drugoj strani i to u 16. minuti kada je, s domaće strane, Marić izveo slobodni udarac s 18 metara, dok je tri minute kasnije na suprotnoj strani Dečman izveo udarac iz kuta, a Bistrički glavom skrenuo loptu u vratnicu. Nakon toga, u 27. minuti domaći su došli do prednosti kada je Vule natrčao na ubačenu loptu s lijeve strane i efektno je pospremio u mrežu. Ubrzo nakon toga, u 29. minuti, gosti su poravnali kada je Dečman izveo udarac iz kuta s desne strane, a najviši u skoku bio je Milas i glavom skrenuo loptu u mrežu. Na novi pogodak nije trebalo dugo čekati jer je u 32. minuti Gusić na lijevoj strani iskoristio dobro ubacivanje Marića za novo vodstvo domaćina.

U drugom dijelu, u 57. minuti, Vule je „podebljao“ prednost kada je na rubu kaznenog prostora iskoristio grešku gostujuće obrane i s lijeve strane naciljao suprotni kut gostujućih vrata. Dvije minute kasnije, prema istom obrascu, gosti su došli i do drugog pogotka samo što je ovaj puta udarac iz kuta s lijeve strane izveo Klekovac, a Burić bio realizator. Međutim, već u slijedećoj minuti viđena je majstorija Marića kada se odlučio na udarac s 20-ak metara, a lopta je „pokupila paučinu“ iz gornjeg desnog gostujućeg kuta za novih +2. Ipak, gosti su u 78. minuti uspjeli samo ublažiti poraz preko Bistričkog koji je, nakon asistencije Radmana, pobjegao po desnoj strani i precizno naciljao suprotni kut domaćeg vrata Dumbovića.