seg-mla

Susjedski derbi bez pobjednika – Segesta i Mladost remizirali

SISAK – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 24. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Sisku kod momčadi Segeste, a susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Prvi su ozbiljnije priprijetili Petrinjci već u 5. minuti kada je Filipović izveo slobodni udarac s desne strane, a najviši na domaćem petercu bio je Dumbović, ali se nakon njegovog udarca glavom samo dobro zatresla vratnica iznad vratara Skendera. Nakon toga, uz igru između dva šesnaesterca, tek u 35. minuti ozbiljnije su zaprijetili i domaći kada se Alapić u sredini kaznenog prostora našao sam iza gostujuće obrane, ali vratar Jelavić ostao je dovoljno budan i koncentriran za ulazak u blok i spašavanje svoje mreže. Do kraja prvog dijela uslijedile su i dvije odlične gostujuće prigode i to u 40. minuti kada je Abramović povukao kontru po lijevoj strani i povratnom loptom na 18 metara pronašao Špišića nakon čijeg je udarca završila u naručju vratara Skendera, te u 42. minuti kada je Filipović izveo slobodni udarac s lijeve strane, u visini kaznenog prostora uz rub igrališta, a vratar Skender efektno je izbacio loptu izvan igrališta.

Na početku drugog dijela, u 56. minuti, domaći su došli do prednosti, ni krivi ni dužni, iz kaznenog udarca koji je znan samo sucu Milinu jer na rubu kaznenog prostora, u bezazlenom kontaktu Dolovčaka i Vrebca, domaći napadač je pao kao pokošen što je bio znak za najstrožu kaznu koju je uspješno realizirao Alapić. Nešto više Petrinjci su potom mogli napraviti u 68. minuti kada je Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, ali je Lovreković s peterca glavom poslao loptu tik uz sama vrata, a dvije minute kasnije lopta je na suprotnoj strani ponovo bila na bijeloj točki, ovaj puta opravdano jer Marović je nepropisno u šesnaestercu omeo Morgada i Alapić je još jednom bio uspješan s „kreča“. Da principijelnost i dosljednost nije jača strana suca Milina dokazao je u 72. minuti kada je s gostujuće lijeve strane Dumbović bio u prodoru i oboren je na ulasku u kazneni prostor, ali sudac je „izvukao“ loptu iza vanjske strane crte, međutim to isto nije mogao napraviti dva puta jer su ga Mladostaši u 83. minuti, na istom mjestu, doveli u istovjetnu situaciju samo je sada u akciji bio Abramović i lopta je morala na bijelu točku odakle je precizan bio Filipović. Ovaj pogodak dao je veliki poticaj Petrinjcima i za Siščane je počela grčevita borba za očuvanje stečene prednosti koju je na kraju anulirao Crnojević u 90. minuti kada se najbolje snašao u sredini domaćeg kaznenog prostora i matirao Skendera.

GAJ MAČE – KARLOVAC 1919 2:2

KURILOVEC – TRNJE 0:1

DUGO SELO – VRAPČE 3:0

LUČKO – JARUN 5:0

TREŠNJEVKA – HAŠK 1903 4:1

PONIKVE – MAKSIMIR 1:2

BISTRA – VRBOVEC 2:1

ŠPANSKO – ZAGOREC 1:5

Trenutni poredak je: 1. JARUN 54, 2. TRNJE 54, 3. KURILOVEC 52, 4. ZAGOREC 41, 5. LUČKO 38, 6. GAJ MAČE 37, 7. MAKSIMIR 35, 8. DUGO SELO 34, 9. KARLOVAC 1919 31, 10. PONIKVE 31, 11. BISTRA 30, 12. MLADOST 28, 13. VRAPČE 27, 14. TREŠNJEVKA 25, 15. ŠPANSKO 23, 16. SEGESTA 22, 17. HAŠK 1903 20, 18. VRBOVEC 15 bodova.

U slijedećem, 25. kolu, u subotu 24.04.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti, na Gradskom stadionu, ugostit će momčad Lučkog.