sl-čs

U lokalnom derbiju Češko Selo podarilo „pola tuceta“ Hrastovčanima

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u lokalnom derbiju, u 17. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Češkog Sela od koje su poraženi 6:2.

Za domaće je loše počelo već u 2. minuti kada je grešku obrane, odnosno Teslino (pre)kratko vraćanje lopte glavom svom vrataru iskoristio brzonogi Prepelec i bez problema poentirao. Nakon toga na novu prigodu čekalo se do 26. minute koja je ponovo donijela slavlje gostima kada je Franjo Tokić bio precizan iz slobodnog udarca s 25 metara naciljavši donji desni kut vratara Dumbovića. Domaći su do prve prigode došli u 34. minuti kada je Knežić izveo slobodni udarac uz rub igrališta s lijeve strane ubacivši loptu pred gostujuća vrata gdje ju je Bruno Marjanović skrenuo u ruke vratara Radmana. Blizu pogotku domaći su bili i u 38. minuti i to u dva pokušaja Gašparića, a isto toliko i obrana Radmana sa 16 i 18 metara. Do kraja prvog dijela još je i Prepelec, u 40. minuti, bio u gostujućoj prigodi kada se u kaznenom prostoru izborio za loptu koju je nakon udarca vratar Dumbović efektno odbio.

Početak drugog dijela donio je nova uzbuđenja, odnosno u 50. minuti, u gostujućem kaznenom prostoru Blažević je nepropisno zaustavio Gašparića što je donijelo mogućnost Tomislavu Mariću za smanjenje rezultata s „kreča“, ali rezultatska neizvjesnost je trajala vrlo kratko jer je u slijedećoj minuti Prepelec uspio poentirati za ponovo dva pogotka prednosti koje je mogao i „podebljati“ u 55. minuti kada je dobro izveo slobodni udarac s 25 metara, ali isto tako reagirao je i domaći čuvar mreže izbacivši loptu iz svoga donjeg desnog kuta. Ipak, u 58. minuti, došlo je do povećanja gostujuće prednosti kada je tragičar ponovo bio Tesla jer je ubačenu loptu Ivice Tokića pred vrata nes(p)retno skrenuo u vlastitu mrežu, a u 63. minuti i gosti su došli do kaznenog udarca, kojeg je izborio Prepelec nakon nepropisnog zaustavljanja Tomislava Marića, što je u pogodak pretvorio Franjo Tokić. Nakon toga, u 66. i 74. minuti Prepelec je mogao povećati konto svojih pogodaka, ali najprije je iz slobodnog udarca s 18 metara pogodio vratnicu, dok je u drugoj situaciji pobjegao domaćoj obrani i pucao s ruba šesnaesterca prema vrataru Dumboviću koji je odbio loptu ponovo u vratnicu. Na suprotnoj strani, u 77. minuti, domaći su došli do izgledne prigode kada je Jukić sa sredine igrališta pronašao Knežića na desnoj strani koji je uz poprečnu liniju prebacio loptu na suprotnu stranu odakle mu ju je Lovrić vratio pred vrata na dva-tri metra, ali domaći napadač ostao je za malo prekratak. Što nije uspjelo domaćima je gostima samo minutu kasnije kada je Marko Marić pobjegao obrani i lobom matirao vratara Dumbovića, ali ipak u 85. minuti i domaći su poentirali kada Lovrić ciljao s ruba kaznenog prostora jer se lopta od desne vratnice odbila u malu mrežicu na suprotnoj strani. Ublažavanje poraza moglo je uslijediti i minutu kasnije kada se Jukić našao sam pred gostujućim vratarom Radmanom koji je uspio loptu odbiti izvan igrališta, a na Knežićev ubačaj iz kuta ponovo je pred gostujućim vratima dobro reagirao Jukić, ali i vratar Radman i više nije bilo promjene rezultata.

U slijedećem, 18. kolu, u nedjelju, 09.05.21., od 17 sati, nogometaši Sloge gostovat će u Gredi kod momčadi Mladosti, dok će igrači Češkog Sela ugostiti momčad Posavine iz Prelošćice.