čs-to-k-n

Češko Selo se plasiralo u slijedeće kolo Kupa nogometnih liga-Sisak

PETRINJA – U 3.kolu Kupa nogometnih liga – Sisak nogometaši Češkog Sela ugostili su momčad Topuskog od koje su bili bolji 2:1.

Prvi su priprijetili domaći u 15. minuti kada se Marić našao iza gostujuće obrane, ali vratar Petrović uspio ga je omesti u izglednoj situaciji, a pet minuta kasnije u sličnoj situaciji na suprotnoj strani našao se i Gomaz čiji je pokušaj ubacivanja prema natrčalom Plemenčiću spriječio vratar Tolušić. U 30. minuti još jednom su „oči u oči“ bili Gomaz i Tolušić uz isti prethodni učinak, a dvije minute kasnije domaći su došli do najbolje prigode, odnosno kaznenog udarca kada je prethodno Dolenac, s lijeve strane, ubacio dugu loptu na rub šesnaesterca do Marića nakon čijeg je ulaska u kazneni prostor Komšić igrao rukom što je bilo dovoljno za najstrožu kaznu koju je izveo Ivica Tokić, ali gostujući vratar Petrović bio je uspješniji. Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela domaći su poentirali iz novog kaznenog udarca kada je Plemenčić u sredini kaznenog prostora oborio Jukića, a ovaj puta precizan s bijele točke bio je Prepelec.

Na početku drugog dijela, u 52. minuti, domaći su došli do povećanja prednosti kada je Jukić izveo slobodni udarac sa sredine gostujućeg dijela terena, s desne strane na suprotnu, gdje je pronašao Marića koji je u trku, od suprotne vratnice, poslao loptu u mrežu. Nakon toga, u 56. i 57. minuti, za goste je dobrim udarcima s ruba kaznenog prostora pokušao Abramović, ali vratar Tolušić nije se dao iznenaditi, kao ni minutu kasnije kada je Abramović bio asistent Gomazu pred samim vratima, a koji je iz slične pozicije ipak uspio poentirati u 74. minuti. Također, još jedan dobar pokušaj imali su gosti u 78. minuti kada je Ban odlično izveo slobodni udarac s 25 metara, s lijeve strane, ali lopta je za malo preletjela vratnicu.