mla-ton-n

Mladost minimalnom pobjedom do tri boda protiv Tondacha

PETRINJA – Na početku drugog dijela prvenstva, u 18. kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Tondacha iz Bedekovčine od koje su bili bolji 1:0.

Sve se odigralo u samom finišu utakmice, a prije toga viđen je klasični „bunker“ gostiju koji su svim raspoloživim snagama stvorili bedem pred svojim vratima i čuvali svoju mrežu bez prevelike želje da ugroze domaća vrata. To su jedino pokušali u 49. minuti kada je Mlinarić dobro pucao s ruba kaznenog prostora s lijeve strane, ali ravno u ruke dobro postavljenog domaćeg vratara Gugeca. Što se tiče domaćih oni su prvu dobru prigodu stvorili u 28. minuti kada je Lovrić ubacio loptu na peterac odakle je Marović odlično pucao glavom, a gostujući vratar Martinec isto tako paradom izbacio loptu ispred crte. Nakon toga u 54. minuti Vranić je iz slobodnog udarca s 25 metara, s lijeve strane, naciljao vratnicu iznad vratara Martineca. U 72. minuti Lovrić je dobro pucao s ruba šesnaesterca, ali gostujući čuvar mreže ukrotio je loptu uz svoju desnu vratnicu i onda su u 88. minuti domaći i poentirali iz kaznenog udarca kada je prethodno u gužvi u kaznenom prostoru na 11 metara nepropisno zaustavljen Cerjak, a uspješan realizator s bijele točke bio je Lovrić. Na kraju još je jednom pokušao i Cerjak dobrim udarcem s 25 metara, ali i ovaj puta Martinec je ukrotio loptu u svom donjem lijevom kutu.

DINAMO – SEGESTA 4:3

ZAGOREC – ZELINA 3:1

MAKSIMIR – LUKAVEC 2:0

VRAPČE – BISTRA 1:1

LUČKO – SAVA STRMEC 2:1

KURILOVEC – HAŠK 1903 0:0

PONIKVE – TREŠNJEVKA 0:1

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 36, 2. MAKSIMIR 35, 3. LUČKO 34, 4. TREŠNJEVKA 33, 5. GAJ MAČE (-1) 32, 6. DINAMO 32, 7. LUKAVEC 31, 8. VRAPČE 28, 9. KURILOVEC 28, 10. PONIKVE 25, 11. ZAGOREC 22, 12. HAŠK 1903 20, 13. SAMOBOR (-1) 19, 14. MLADOST 19, 15. BISTRA 17, 16. ZELINA 15, 17. SAVA STRMEC 13, 18. TONDACH 13 bodova.

U slijedećem, 19. kolu, 09.03.2024., od 15.45 sati, nogometaši petrinjske Mladosti na Gradskom stadionu ugostit će momčad Dinama iz Odranskog Obreža.