Izbornik
fr-ml-n

Mladost ponovo nakon „kreča“ u slijedeće kolo KUP-a NS SMŽ

SISAK – U četvrtzavršnici KUP-a Nogometnog saveza sisačko-moslavačke županije nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u sisačkom Galdovu kod momčadi Frankopana, a susret je u regularnom dijelu okončan bez pobjednika – 2:2 i o konačnom pobjedniku odlučivali su udarci s 11 metara u čemu su Petrinjci bili uspješniji 4:3.

Što se rezultata u regularnom dijelu tiče za goste je počelo više nego dobro i već nakon dvadesetak sekundi došli su do prednosti u akciji koju je po lijevoj strani poveo Vranić do Vlajsovića koji je na rubu kaznenog prostora pronašao Handanovića, a on put do mreže domaćeg vratara Trepše. Ubrzo zatim, u 17. minuti, došli su i do povećanja prednosti kada je u pravom „fliperu“ pred domaćim vratima i pokušaja Matkovića i Vlajsovića, Alapić ipak uspio pronaći put lopti u mrežu. Nakon toga pokušali su i domaći, najprije Babić, u 22. minuti, udarcem s 20 metara, ali gostujući vratar Gugec uspio je loptu ukrotiti, te dvije minute kasnije kada su brzu akciju izveli Varačić, Ćalić i Radaković nakon čijeg je udarca lopta završila u naručju Gugeca.

Na početku drugog dijela, u 53. minuti, nakon asistencije Baničeka, Vlajsović je s 14-15 metara poslao loptu tik uz lijevu vratnicu, a u 57. minuti Baniček i Matković odigrali su dupli pas na desnoj strani i lopta je na petercu došla do Alapića nakon čijeg je udarca vratar Trepša izbacio loptu izvan igrališta. Nakon toga došla je zanimljiva 73. minuta u kojoj je glavnu ulogu preuzeo sudac Cestarić i krenimo redom: najprije je Radaković u naletu pred gostujućim vratima žestoko „prebrojio rebra“ vrataru Gugecu koji je odmah reagirao prema Radakoviću i zaradio izravni crveni karton, a Radaković samo žuti, to je što smo vidjeli, možda ne i čuli, ali i to nije sve, naime iz svega toga izrodio se i kazneni udarac za domaće koji je uspješno realizirao Varačić. Brojčano oslabljeni Petrinjci su nastavili čuvati prednost i to su uspjeli u 81. minuti kada je Grgić odlično pucao, a pričuvni gostujući vratar Lešić odlično reagirao i izbacio loptu iz svog gornjeg lijevog kuta. U samom finišu, u posljednjoj regularnoj minuti, domaći su došli do poravnanja kada je Varačić, s lijeve strane, na petercu pronašao Dakića, a u sudačkoj nadoknadi Lovrić je za goste izveo slobodni udarac s 20 metara, ali vratar Trepša uspio je ukrotiti loptu u svom donjem desnom kutu i onda je krenula serija 11-eraca u kojoj su Petrinjci bili uspješniji 4:3 za plasman u poluzavršnicu.