mla-luk-n

Mladost poražena i od Lukavca

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 33.kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Lukavca od koje su poraženi 2:1.

Prvi su ozbiljnije priprijetili gosti već u 7.minuti kada je Povoljnjak s poprečne rubne crte ubacio loptu pred prazna vrata odakle ju je Pipalović izbacio izvan igrališta, a domaći su uzvratili u 16.minuti kada je Kožić izveo slobodni udarac s 25 metara, s desne strane, ali gostujući vratar Anić krajnjim naporom izbacio je loptu iz svog donjeg lijevog kuta. Dvije minute kasnije istaknuo se i domaći vratar Gugec kada je Marijan Grdenić s desne strane ubacio loptu pred domaća vrata koja se na petercu odbila do Vujičića nakon čijeg ju je udarca Gugec ispod vratnice izbacio izvan igrališta, a onda je, u 25.minuti, slično efektno reagirao i gostujući čuvar mreže nakon Kožićevog udarca iz kuta i reakcije Marovića pred vratima kada je izbacio loptu iz svog gornjeg desnog kuta. U 39.minuti započela je gostujuća akcija koja je u konačnici rezultirala pogotkom kada su u kontri po desnoj strani sudjelovali Cimeša i Humeljak nakon čijeg je udarca vratar Gugec izbacio loptu izvan igrališta i onda je Grozdek izveo udarac iz kuta s desne strane, a pred vratima najviši u skoku bio je Banić i poslao loptu u mrežu. Nakon toga, u posljednjoj minuti prvog dijela Humeljak je izbio sam pred Gugeca koji je odlično reagirao i loptu odbio.

Na početku drugog dijela, u 48.minuti, za domaće je pokušao Kožić iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 60.minuti zbila su se uzbuđenja pred jednim i drugim vratima, odnosno najprije su za goste dupli pas odigrali Humeljak i Cimeša čiji je pokušaj iz sredine kaznenog prostora Gugec neutralizirao, a onda je na suprotnoj strani u gostujućem šesnaestercu Marijan Grdenić nepropisno zaustavio Baničeka, ali Kožićev udarac s bijele točke vratar Anić je obranio. Nakon toga, u 73.minuti Kožić je još jednom izveo slobodni udarac s 25 metara kada je u sredini kaznenog prostora pronašao Tepića nakon čijeg je udarca glavom lopta završila u rukama vratara Anića, a onda su u 86.minuti još jednom poentirali gosti kada je u sredini šesnaesterca Grozdek neometan iz okreta naciljao gornji desni kut vratara Gugeca i onda su u drugoj minuti sudačke nadoknade domaći došli do počasnog pogotka kada je Kožić ubacio loptu pred vrata gdje je Marović bio brži od vratara Anića i zatresao mrežu.

BISTRA – KARLOVAC 1919 0:1

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 84, 2. MAKSIMIR 67, 3. VRAPČE 62, 4. LUČKO 55, 5. SAMOBOR 51, 6. PONIKVE 50, 7. SEGESTA 47, 8. TREŠNJEVKA 46, 9. SAVA STRMEC 44, 10. HAŠK 1903 43, 11. GAJ MAČE 42, 12. KURILOVEC 40, 13. LUKAVEC 40, 14. BISTRA 38, 15. RAVNICE 36, 16. MLADOST 36, 17. DINAMO 34, 18. VRBOVEC 24 boda.

U slijedećem, posljednjem 34.kolu, u subotu, 03.06.2023, od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Kurilovca.