sav-mla-n

Mladost poražena od Save u Strmcu

STRMEC – U odgođenoj utakmici 18. kola Treće nogometne lige – Centar nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su kod momčadi Sava Strmec od koje su poraženi 1:0.

Prvu prigodu imali su domaći u 7.minuti kada je Srpak izveo slobodni udarac s 25 metara, s desne strane, ali gostujući vratar Gugec, uz pomoć vratnice izbacio je loptu izvan igrališta. U 22.minuti dobrom akcijom uzvratili su i gosti kada su na 20 metara dupli pas razmijenili Kožić i Mioković čiju je ubačenu loptu na peterac presjekao domaći vratar Đurđek ispred natrčalog Alapića. Pet minuta kasnije Petrinjci su stvorili akciju u tri poteza kada je Domagoj Šipuš ubacio loptu rukama s desne strane do Alapića koji ju je glavom proslijedio u kazneni prostor do Miokovića nakon čijeg je udarca završila u maloj mrežici, ali s vanjske strane. Nakon toga i domaći su odradili brzu akciju na desnoj strani u 38.minuti kada je Petravić ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora do Horvatineca u čijem udarcu nije bilo dovoljno jačine i lopta je završila u naručju vratara Gugeca.

Na početku drugog dijela, u 47.minuti, domaći su najprije imali slobodni udarac s 25 metara kojeg je izveo Srpak, ali vratar Gugec izbacio je loptu izvan igrališta iz svog donjeg lijevog kuta nakon čega je udarac iz kuta ponovo izveo Srpak, a najviši u skoku pred gostujućim vratima bio je Petravić i skrenuo je u mrežu. Ubrzo zatim, u 51.minuti, na suprotnoj strani i Kožić je izveo slobodni udarac s 25 metara, ali ispriječila mu se vratnica i lopta se odbila u polje. U 71.minuti Baniček je za goste odradio mini solo dionicu na rubu šesnaesterca, ali nakon udarca lopta je prohujala pokraj vrata. Deset minuta kasnije dva puta se istaknuo domaći vratar Đurđek, najprije kada je nakon ubačaja Perića s desne strane i udarca Alapića s 12-13 metara izbacio loptu izvan igrališta, a udarac iz kuta izveo je Kožić ponovo do Alapića nakon čijeg je udarca glavom domaći čuvar mreže ukrotio loptu ispred crte. Na kraju, u 85.minuti, domaći su mogli i povećati prednost kada je ponovo Srpak izveo slobodni udarac s 18 metara, a vratar Gugec kratko odbio loptu na koju je natrčao Kostanjski i s 2-3 metra prebacio prazna vrata.

U slijedećem, 25.kolu, u subotu, 08.04.2023., od 16.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Ravnice.