rav-mla-n

Mladost remizirala kod Ravnica

ZAGREB – U nastavku natjecanja, u 25.kolu Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti gostovali su u Zagrebu kod momčadi Ravnice, a susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Već u prvoj minuti, u prvom napadu, domaći su došli do prednosti kada je Glasnović pobjegao po lijevoj strani i onda u trku naciljao suprotni donji kut gostujućeg vratara Gugeca. Već u 4.minuti Glasnović je bio u sličnoj situaciji i na suprotnoj strani, ali ovaj puta na rubu kaznenog prostora pronašao je Topića čiji je pokušaj Gugec neutralizirao, a na odbijenu loptu natrčao je Soldo i poslao je iznad okvira. U 13.minuti i gosti su uzvratili kada je Kožić na lijevoj strani iza domaće obrane uposlio Perića koji je odmah gađao suprotni kut, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. Nakon toga, u 31.minuti, bilo je uzbudljivo pred jednim i drugim vratima, odnosno najprije se Glasnović još jednom probio po lijevoj strani i na rubu šesnaesterca uposlio Novaka koji je odmah petom proslijedio loptu do Topća, ali vratar Gugec je to uspješno neutralizirao i onda je odmah krenula gostujuća kontra preko Perića koji je s ruba kaznenog prostora poslao loptu u naručje domaćeg vratara Vuksana. U samom finišu prvog dijela, u 44.minuti domaći su još jednom ozbiljnije priprijetili kada se Orešković probio po desnoj strani i na suprotnoj, na šesnaestercu, pronašao Glasnovića koji je pucao iz prve, ali vratar Gugec izbacio je loptu izvan igrališta iz svog donjeg lijevog kuta.

Na početku drugog dijela, u 57.miniti, i gosti su uspjeli poentirati kada je Alapić izveo solo dionicu na rubu kaznenog prostora na desnoj strani i onda ubacio loptu u sredinu na koju je natrčao Perić i pospremio je u mrežu. U 68.minuti domaći su iznenada došli u prigodu kada je lopta došla do Kesića koji ju je neometan sa 16 metara poslao u naručje vratara Gugeca i onda je došla 79.minuta kada se događalo puno toga, odnosno kontakt Vranića i jednog domaćeg napadača sudac Grgur Jović okarakterizirao je najstrožom kaznom što je rezultiralo burnim negodovanjem gostiju, jer se stekao dojam da je odluka trebala biti obrnuta, a u raspravu su se uključili i domaći igrači što je samo podiglo temperaturu na terenu i sudac se obranio u standardnom stilu dijeleći žute kartone. U konačnici Topić je ipak postavio loptu na bijelu točku, a nakon udarca kao da je pravda bila zadovoljena, naime prebacio je vrata.

PONIKVE – DINAMO 0:3

SAMOBOR – GAJ MAČE 0:1

KARLOVAC 1919 – LUKAVEC 2:0

SEGESTA – KURILOVEC 1:0

LUČKO – SAVA STRMEC 1:0

VRBOVEC – VRAPČE 1:3