pet-gor

Petrinjčica remizirala s Goricom

PETRINJA – Nogometaši Petrinjčice, u 19. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Zapad, ugostili su momčad Gorice iz Velike Gorice, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

Prvi su ozbiljnije priprijetili gosti u 6. minuti u brzoj kontri Rumbaka i Vardića koji je bio za malo neprecizan i lopta je završila pokraj vrata, a domaći su uzvratili u 8. minuti iz slobodnog udarca s 12 metara kojeg je izveo Korečić, ali gostujući vratar Hercigonja uspio je loptu odbiti. Ipak, minutu kasnije morao je po nju u mrežu kada je Gršić s deveterca naciljao njegov donji lijevi kut za prvo vodstvo Petrinjaca, a četiri minute kasnije poentirali su i gosti kada je Šestić izveo slobodni udarac s devet metara i kratko lijevo pronašao Rumbaka koji je pogodio nebranjeni dio domaće mreže za poravnanje.

Na početku drugog dijela ponovo su gosti bili prvi u prigodi kada je Duvnjak u 24. minuti naciljao vratnicu, a onda su minutu kasnije po drugi puta poentirali domaći kada je Korečić, oko sredine igrališta, ukrao loptu na lijevoj strani i potom na suprotnoj pronašao Radoševića koji je matirao gostujućeg vratara koji je bio uspješniji u nastavku u 26. minuti nakon kontre Lovrića i Gršića, te u 27. minuti kada su u akciji sudjelovali Rimac i Korečić. Na suprotnoj strani, u 34. minuti, gosti su došli do drugog poravnanja kada je Rumbak ispred domaćih vrata na desnoj strani pronašao Vojnovića koji je u padu samo skrenuo loptu u mrežu, a onda je finiš susreta donio novo uzbuđenje u kojem su Petrinjci mogli do „cijelog plijena“ kada ih je u 39. minuti do toga dijelilo samo nekoliko centimetara jer se nakon kontre Gršiću ispriječila vratnica.