ml-ni-n

U prijateljskom ogledu Mladost i Naftaš Ivanić remizirali

PETRINJA – U prvoj prijateljskoj utakmici, u sklopu priprema za proljetni nastavak prvenstva Treće nogometne lige – Centar, nogometaši petrinjske Mladosti ugostili su momčad Naftaš Ivanića iz Ivanić Grada, člana Četvrte nogometne lige – SREDIŠTE ZAGREB, a susret je okončan bez pobjednika 2:2.

Domaći su prvi došli do prednosti kada je Matković u 4. minuti s lijeve strane na desnom rubu kaznenog prostora pronašao Alapića, a ovaj suprotni kut u maloj mrežici gostujućeg vratara Klarića. Ubrzo, u 10. minuti Vlajsović je pokušao dobrim udarcem s 25 metara, ali lopta je prohujala tik uz desnu vratnicu. Nakon toga gosti su dobro zakuhali pred domaćim vratima u 37. minuti kada je najprije Miličević ubacio loptu s desne strane, a domaći vratar Lešić je odbio iz svog donjeg lijevog kuta do Vrdoljaka koji je iz sredine kaznenog prostora škaricama izborio udarac iz kuta s desne strane nakon kojeg je odbijena lopta došla do Miličevića koji ju je s druge vratnice glavom poslao u suprotni kut za poravnanje. U 43. minuti gosti su pokušali i iz prekida kada je Starčić dobro izveo slobodni udarac s 18 metara, ali vratar Lešić uspješno je izbacio loptu iz svog donjeg lijevog kuta.

Na početku drugog dijela, u 49. minuti, domaći su na lijevoj strani izveli brzu akciju u kojoj su sudjelovali Horvatin i Matković, te ponovo Horvatin nakon čijeg je udarca s 20 metara gostujući vratar Klarić vršcima prstiju izbacio loptu ispod vratnice izvan igrališta. Nakon toga, u 69. minuti, gosti su došli do prednosti u akciji po desnoj strani kada je Čančar dobro reagirao na ubačenu loptu pred sama vrata gdje je utrčao na peterac i skrenuo je u mrežu. U samom finišu, u 80. minuti, u domaćoj brzoj akciji sudjelovali su Miočinović i Žužić, ali i gostujući vratar Bilanović koji je uspješno izbacio loptu iz svog donjeg desnog kuta i ona su nekoliko sekundi prije kraja domaći došli do poravnanja kada se Perić probio do rubne crte na lijevoj strani i na suprotnoj pronašao Alapića koji je postavio konačni rezultat – 2:2.

Novu provjeru Petrinjci će imati u srijedu, 31.01.2024., kada će, od 16 sati, ugostiti momčad sisačke Segeste.