čs-um-n

Češko Selo protiv Una-Mladosti samo učvrstilo prvo mjesto

PETRINJA – Nogometaši Češkog Sela, u 9. kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Una-Mladost iz Hrvatske Dubice od koje su bili bolji 4:0.

Već u 5. minuti domaći su došli do prednosti kada je Ivišić precizno izveo slobodni udarac s lijeve strane, s 18 metara, i naciljao lijevi kut gostujućeg vratara Šapine, a isti igrač povećao je prednost u 12. minuti nakon duplog pasa s Todorovićem unutar kaznenog prostora. Nakon toga Ivišić je pokušao još jednom iz slobodnog udarca u 17. minuti s 25 metara, s lijeve strane, ali ovaj puta vratar Šapina izbacio je loptu iz svog gornjeg desnog kuta. U 31. minuti i gosti su prvi puta ozbiljnije priprijetili kada je iz slobodnog udarca s 25 metara dobro pucao Sabljak, ali domaći vratar Tolušić ukrotio je loptu ispred crte i onda je dvije minute kasnije uslijedilo uzbuđenje i na suprotnoj strani kada je nakon neizravnog udarca na 20 metara Pezić kratko dodao loptu Franji Tokiću koji je naciljao vratnicu iznad vratara Šapine.

U drugom dijelu, više od pola sata, nije bilo previše uzbuđenja, naime igra se uglavnom odvijala između dva kaznena prostora, a onda se u 77. minuti Jukić probio po desnoj strani do ruba igrališta i povratnom loptom tražio Ivišića od kojeg se odbila u ruke vratara Šapine. Ipak, u slijedećoj minuti domaći su došli do povećanja prednosti kada je Čutura pobjegao gostujućoj obrani, ali je vratar Šapina njegov prvi pokušaj spriječio, odnosno odbio mu je loptu na nogu nakon čega je poentirao. U samom finišu, u 87. minuti, posao su zaključili Ranogajec asistencijom s lijeve strane za Ivišića i njegov treći pogodak.