mla-mak-n

Mladost bolja i od Maksimira

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 25. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Maksimira iz Zagreba od koje su bili bolji 3:0.

Domaći su, preko Šipuša s ruba kaznenog prostora i Vranića s dvadesetak metara, imali dva dobra pokušaja u 9. i 14. minuti koja su okončana na istovjetan način, odnosno tik uz samu lijevu vratnicu, a u 24. minuti brzu domaću kontru izveli su Marović i Vranić na čiju su odlično ubačenu loptu na gostujući peterac za malo zakasnili Miočinović i Pejaković. Deset minuta kasnije dobru prigodu imao je i Handanović nakon što mu je iz auta asistirao Vranić kada je iz sredine šesnaesterca iz okreta poslao loptu ravno u naručje gostujućeg vratara Išeka i onda su domaći ipak poentirali u 36. minuti kada je Lovrić najprije izveo slobodni udarac sa sredine igrališta i poslao dugu loptu u gostujući kazneni prostor gdje je Pirš nepropisno zaustavio natrčalog Miočinovića, a sudac Bogdanić pokazao je na bijelu točku s koje je Lovrić bio uspješan i onda su istu situaciju imali i gosti u 40. minuti kada je Vranić u kaznenom prostoru oborio Novaka, ali domaći vratar Gugec nadmudrio je Krznara i sačuvao svoju mrežu. U 44. minuti za goste je pokušao i Mamić iz slobodnog udarca s 20 metara, ali vratar Gugec ukrotio je loptu ispod vratnice.

U drugom dijelu, u 62. minuti, dupli pas na lijevoj strani šesnaesterca odigrali su Pejaković i Handanović koji je potom precizno naciljao gornji desni kut gostujućih vrata za povećanje prednosti, a onda su u 68. minuti brzopoteznu akciju za goste odigrali Hodak, Štefić i Pirš čiji je pokušaj završio u bloku pred domaćim vratima, dok je u 84. minuti s domaće strane pokušao i Pejaković s ruba kaznenog prostora, ali naciljao je samo vratnicu i onda je u drugoj minuti sudačke nadoknade Šipuš napravio proboj po lijevoj strani i pred gostujućim vratima pronašao Matkovića koji je iz blizine skrenuo loptu u mrežu za konačnih 3:0.

LUČKO – DINAMO 7:0

PONIKVE – VRAPČE 3:2

TONDACH – ZAGOREC 1:4

TREŠNJEVKA – SEGESTA 1:2

HAŠK 1903 – ZELINA 2:1

SAVA STRMEC – LUKAVEC 2:0

SAMOBOR – BISTRA 0:0

KURILOVEC – GAJ MAČE – odgođeno

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA 57, 2. LUČKO 49, 3. GAJ MAČE (-1) 45, 4. MAKSIMIR 43, 5. PONIKVE 43, 6. LUKAVEC 41, 7. VRAPČE 38, 8. ZAGOREC 37, 9. DINAMO 36, 10. MLADOST 35, 11. TREŠNJEVKA 34, 12. HAŠK 1903 33, 13. KURILOVEC (-1) 33, 14. SAMOBOR 25, 15. BISTRA 24, 16. ZELINA 20, 17. SAVA STRMEC 19, 18. TONDACH 16 bodova.