ml-ku

Mladost i Kurilovec remizirali

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 27. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Kurilovca, a susret je okončan bez pobjednika 3:3.

Uzbuđenja su počela već u 6. minuti gostujućom prigodom kada je Sedlaček ubacio loptu na domaći peterac odakle ju je Tolj glavom poslao tik uz vratnicu, a domaći su odmah uzvratili u slijedećoj minuti u akciji Špišića i Filipovića koji je ubacio loptu pred gostujuća vrata na koju je natrčao Abramović i proslijedio samo u ruke vratara Beljana. Novu prigodu gosti su imali i u 11. minuti kada je iz sredine kaznenog prostora Spudić pokušao prebaciti vratara Jelavića, ali domaći čuvar mreže je refleksno vršcima prstiju izbacio loptu izvan igrališta. Ipak, 19. minuti je ostao nemoćan kada je Spudić s rubne crte pronašao Tolja kojem je samo preostalo skrenuti loptu u mrežu. Odmah u slijedećoj minuti došlo je do uzbuđenja i na suprotnoj strani kada je u kaznenom prostoru Ćosić nepropisno zaustavio Filipovića, a udarac s bijele točke izveo je Lovrić i naciljao samo lijevu vratnicu od koje se lopta odbila do Dumbovića koji je naciljao suprotni kut vratara Beljana. U 23. minuti domaći su mogli doći i do prednosti kada je Špišić izveo udarac iz kuta s desne strane, a Dumbović na petercu odmah pucao glavom, ali vratar Beljan uspio je loptu odbiti ispred same crte. Nakon toga uslijedile su i prigode pred domaćim vratima, najprije u 25. minuti kada je Sedlaček ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje ju dočekao Bakula i glavom skrenuo pod vratnicu odakle ju je panterskim skokom vratar Jelavić izbacio izvan igrališta, zatim u 30. minuti kada je Marinić ubacio loptu iz kuta s lijeve strane, a Radić bio najviši u skoku i poslalo je izvan okvira, tik uz samu vratnicu, a onda je uslijedila gostujuća „prepisana“ akcija kod prvog pogotka, samo je ovaj puta asistent bio Sedlaček, a strijelac Bakula. U samom finišu prvog dijela domaći su mogli doći i do drugog pogotka kada su dupli pas odigrali Dumbović i Filipović koji je potom sam krenuo prema gostujućim vratima, ali vratar Beljan mu je pravovremeno krenuo u susret i blokirao udarac.

Na početku drugog dijela, u 55. minuti, novu dobru prigodu imali su domaći kada je Filipović rukom ubacio loptu sa strane do Špišića koji je poluvolejem pokušao iznenaditi vratara Beljana, ali nije uspio jer je gostujući čuvar mreže efektnom paradom izbacio loptu izvan igrališta. U 60. minuti i gosti su došli do dobre prigode kada se Bakula probio po desnoj strani, ali nakon udarca s ruba peterca vratar Jelavić je pokupio loptu iz svoga gornjeg lijevog kuta. Minutu kasnije gosti su ostali s igračem manje jer je Tolj upario žute kartone koje je pretvorio u crveni. U nastavku u 74. minuti domaći su još jednom odigrali dobru akciju kada je Špišić izveo udarac iz kuta s lijeve, a Filipović glavom s peterca prebacio vrata za nekoliko centimetara. Ipak, poentirali su u 80. minuti u akciji Hrnčevića, Špišića i u konačnici strijelca Abramovića unutar kaznenog prostora za poravnanje na 2:2. Minutu kasnije moglo je doći i do preokreta kada je Filipović izveo slobodni udarac s 25 metara, međutim lopta je prohujala uz samu vratnicu, a onda je u posljednje vrijeme za Petrinjce došla kobna 85. minuta jer Rajić je uspio matirati Jelavića koji je još jednom odličnom intervencijom u 87. minuti spriječio Sudara da dođe do povećanja rezultata koji je na kraju ipak završio podjelom bodova jer je u sudačkoj nadoknadi kod ubačene lopta u sredinu kaznenog prostora gostujući vratar Beljan nepropisno zaustavio Filipovića koji je bio uspješan realizator s „kreča“ za konačnu podjelu bodova.

VRAPČE – TRNJE 1:2

Trenutni poredak je: 1. TRNJE 61, 2. JARUN 60, 3. KURILOVEC 56, 4. ZAGOREC 48, 5. LUČKO 44, 6. MAKSIMIR 38, 7. BISTRA 37, 8. GAJ MAČE 37, 9. PONIKVE 37, 10. DUGO SELO 36, 11. KARLOVAC 1919 35, 12. TREŠNJEVKA 31, 13. VRAPČE 30, 14. MLADOST 30, 15. ŠPANSKO 26, 16. SEGESTA 25, 17. HAŠK 1903 24, 18. VRBOVEC 18 bodova.

U slijedećem, 28. kolu, u subotu, 08.05.2021., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Karlovca 1919.