mla-gaj-n

Mladost nastavlja uspješan niz, „pao“ i Gaj Mače

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 23. kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Gaj Mače od koje su bili bolji 3:0.

Već od prve minute počela je „rovovska bitka“ koja je „ubila“ kreativnost s jedne i druge strane, odnosno bilo je bez izrazitih prigoda sve do 44. minute kada su domaći ostvarili prednost preko Lovrića koji je, iz slobodnog udarca, koji je sam izborio na dvadesetak metara, precizno naciljao gornji lijevi kut gostujućeg vratara Strahonje.

Na početku drugog dijela, u samo četiri minute, domaći su „podebljali“ prednost i to najprije u 48. minuti kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s desne strane prema suprotnoj vratnici gdje je na peterac utrčao Vranić i skrenuo loptu u donji desni kut vratara Strahonje, a gdje se našla i četiri minute kasnije nakon što je Lovrić ponovo izveo udarac iz kuta, ovaj puta s lijeve strane, do Marovića u sredini kaznenog prostora koji je glavom spustio loptu Handanoviću na dvadesetak metara. Nakon toga gosti su imali tek dva ozbiljnija pokušaja iz prekida, odnosno Haramustek je u 66. minuti izveo slobodni udarac s 25 metara, a domaći vratar Gugec uspio je ukrotiti loptu u svom desnom kutu, kao i u 85. minuti kada je iz slične udaljenosti pucao Šaban i onda su u dobroj prigodi u 88. minuti bili i domaći kada su u gostujućem kaznenom prostoru „haklerski“ kombinirali Baniček i Pejaković nakon čijeg je udarca lopta završila u naručju gostujućeg vratara.

BISTRA – LUKAVEC

Trenutni poredak je: 1. SEGESTA (-1) 48, 2. LUČKO 43, 3. MAKSIMIR 42, 4. GAJ MAČE 42, 5. PONIKVE 40, 6. VRAPČE 37, 7. LUKAVEC (-1) 37, 8. TREŠNJEVKA 34, 9. KURILOVEC 33, 10. DINAMO 33, 11. ZAGOREC 31, 12. MLADOST 31, 13. HAŠK 1903 30, 14. BISTRA (-1) 23, 15.  SAMOBOR 23, 16. ZELINA 19, 17. SAVA STRMEC (-1) 15, 18. TONDACH 15 bodova.

U slijedećem, 24. kolu, u subotu, 13.04.2024., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Zagrebu kod momčadi Vrapča.