luč-mla-n

Mladost pogotkom Hrnčevića do tri boda u Lučkom

LUČKO – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 21.kolu Treće nogometne lige – Središte, gostovali su u Lučkom kod istoimenih domaćina od kojeg su bili bolji 1:0.

Već u 2.minuti domaći su zaprijetili preko Đemailia kada je odlično pucao odbijenu loptu s ruba kaznenog prostora, ali gostujući vratar Gugec odlično ju je ukrotio u svom donjem lijevom kutu, a bio je uspješan i u 17.minuti kada je ponovo nakon odbijanaca ovaj puta lopta došla na 15 metara do Brekala. Isto tako nadmudrio je i Čičkovića u 21.minuti kada je ovaj pobjegao gostujućoj obrani, ali na rubu kaznenog prostora dočekao ga je petrinjski čuvar mreže i izbacio loptu izvan igrališta. Sve do tada bio je samo nagovještaj onoga što se dogodilo u 44.minuti kada je nakon „flipera“ pred gostujućim vratima lopta pogodila jednog od gostujućih igrača u ruku što je za sutkinju Kederov bio pokazatelj za bijelu točku na koju je loptu namjestio Brekalo, ali pred sobom je imao Gugeca koji je još jednom odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Na isti način nastavio je i u drugom dijelu kada je u 56.minuti još jednom nadmudrio Brekala koji je u sredini kaznenog prostora pokušao iz okreta, međutim nogom je u padu spriječio ulazak lopti u mrežu. Dvije minute kasnije i Petrinjci su imali dobar pokušaj kada se Domagoj Šipuš probio po lijevoj strani i na dvadesetak metara pronašao Handanovića nakon čijeg je udarca lopta završila u naručju domaćeg vratara Jovičevića. U 60.minuti domaći su još jednom ozbiljno zaprijetili kada je Pavlak izveo udarac iz kuta s desne strane, a najviši na petercu bio je Puntar i glavom skrenuo loptu koju je na crti dočekao Gugec i izbacio u polje i onda su u slijedećoj minuti poentirali gosti u akciji u tri poteza, odnosno Perić je na lijevoj strani, na sredini igrališta, presjekao akciju domaćina i pobjegao čuvarima, te na dvadesetak metara pronašao Kožića koji je odmah proslijedio loptu prema Hrnčeviću koji je protrčao iza domaće obrane na rubu šesnaesterca i precizno pokraj vratara Jovičevića pogodio nebranjeni dio mreže. Nakon toga domaći su sve karte bacili u napad koji je u konačnici donio niz nepreciznih pokušaja, a ono što je bilo bolje od toga završavalo je u sigurnim rukama vratara Gugeca. Takva igra domaćina otvorila je gostima put prema protuudarima što se i dogodilo u samom finišu i to u 83.minuti kada je Perić na desnoj strani uposlio Hrnčevića nakon čijeg je bijega i udarca lopta proletjela tik iznad vratnice, dok je sudačkoj nadoknadi, nakon dubinske lopte Kožića, i Ivano Davorija išao sam prema domaćem vrataru, ali za malo je promašio okvir vrata.