mla-mak-n

Mladost uvjerljivo slavila protiv Maksimira

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 26.kolu Treće nogometne lige – Centar, ugostili su momčad Maksimira od koje su bili bolji 4:1.

Već na samom startu domaći su došli do izglednih prigoda kada se u 4.minuti Kožić našao na rubu peterca s lijeve strane, ali gostujući vratar Kezerić uspio je ukrotiti loptu u svom donjem desnom kutu, a u 8.minuti Kožić je bio u gotovo istovjetnoj prigodi, samo što je ovaj puta Kezerić izbacio loptu izvan igrališta i nakon Lovrićevog ubačaja iz kuta Marović je glavom skrenuo loptu tik uz vratnicu. Ipak, u 13.minuti domaći su poentirali kada je na lijevoj strani Handanović pronašao Alapića iza gostujuće obrane i onda ciljao suprotnu stranu gdje se lopta od vratnice odbila u mrežu. Nakon toga i gosti su u 34.minuti došli do pogotka iz kaznenog udarca kada je kontakt domaćeg Lovrića i gostujućeg Hodaka, na rubu šesnaesterca, sudac Milin ocijenio najstrožom kaznom iz koje je uspješan realizator bio Kondres. Ubrzo zatim domaći su u 37.minuti vratili prednost kada je Lovrić izveo udarac iz kuta s lijeve strane, a pred vratima najbolje se snašao Marović i uz pomoć gostujućeg vratara lopta se našla u mreži.

Odmah na početku drugog dijela, u 46.minuti, Kožić je pokušao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali lopta je prohujala uz samu desnu vratnicu, a isti igrač u 53.minuti odlično je asistirao Alapiću koji je krenuo sam prema gostujućim vratima, međutim vratar Kezerić bio je za sekundu brži. Deset minuta kasnije i gosti su došli do prigode kada je Mamić ubacio loptu s desne strane koja se odbila od Baničeka do Hodaka u sredini kaznenog prostora, ali pucao je pokraj vrata. Samo minutu kasnije na suprotnoj strani Lovrić je na 18 metara pronašao Kožića koji je ne oklijevajući pokupio paučinu u gornjem desnom kutu vratara Kezerića i onda je u 76.minuti postavio konačni rezultat koji je realiziran u dva poteza, naime Marović mu je iz zadnje linije ubacio loptu na rub kaznenog prostora i uslijedio je lob preko vratara za potvrdu tri boda.

TREŠNJEVKA – SAMOBOR

Trenutni poredak je: 1. KARLOVAC 1919 66, 2. VRAPČE 55, 3. MAKSIMIR 49, 4. LUČKO 48, 5. SAMOBOR (-1) 44, 6. SEGESTA (-1) 37, 7. PONIKVE (-1) 37, 8. GAJ MAČE (-1) 36, 9. TREŠNJEVKA (-1) 35, 10. LUKAVEC 31, 11. BISTRA 31, 12. MLADOST 30, 13.DINAMO 29, 14. KURILOVEC 29, 15. HAŠK 1903 28, 16. RAVNICE 26, 17. VRBOVEC 21, 18. SAVA STRMEC (-1) 20 bodova.

U slijedećem, 27.kolu, u subotu, 22.04.2023., od 17 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će u Samoboru kod istoimenih domaćina.