PETRINJA – Nakon 12 godina u Petrinji su održani izbori za vijeća mjesnih odbora i gradskih četvrti. Pravo glasa na ovim izborima imalo je 21 006 građana. Građani su svoje pravo mogli iskoristiti na 29 biračkih mjesta, a na raspolaganju su imali 63 kandidacijske liste.
U gradskim četvrtima biralo se po devet članova vijeća, u mjesnim odborima po pet članova vijeća, osim u Peckom i Župiću gdje će biti izabrana tri člana vijeća, a u Mošćenici sedam članova vijeća.
Prema neslužbenim informacija, rezultati izbora su sljedeći :
1. Vijeće Gradske četvrti Petrinja I.-jugo-zapad
IZLAZNOST : 6,96 posto
HDZ (57 glasova, 32,57 %); MOST (27 glasova, 15,43 %), Narodna stranka Reformisti, HSS, HNS, HSU (71 glas, 40,57%), SDP (20 glasova, 11,43%)
Narodna stranka Reformisti, HSS, HNS, HSU = 4 mjesta u vijeću (Slaven Kadečka, Alen Povoljnjak, Mirjana Golubović, Davorin Gavranović)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Mario Abramović, Željko Tonković, Marija Vuković)
MOST Nezavisnih lista = 1 mjesto u vijeću (Mario Tadić)
SDP = 1 mjesto u vijeću (Matej Lončarević)
2. Vijeće Gradske četvrti Petrinja II.-Centar
IZLAZNOST : 7,95 %
HDZ (139 glasova, 33,9%); MOST NL (55 glasova, 13,41%); NS REFORMISTI, HSS, HSU, HNS, HSD i HDRS (129 glasova, 31,46%); SDP (87 glasova, 21,22%)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Magdalena Komes, Vladimir Gorup, Ivan Kolarić)
NS REFORMISTI, HSS, HSU, HNS, HSD i HDRS = 3 mjesta u vijeću (Davorka Šušnjić, Jasminka Bušić, Francek Tonković)
SDP = 2 mjesta u vijeću (Svjetlana Lazić, Alen Kadić)
MOST NL = 1 mjesto u vijeću (Robert Groza)
3. Vijeće Gradske četvrti Petrinja III.
IZLAZNOST : 6,09 %
HDZ (68 glasova, 33,33 %); HSU, NS REFORMISTI, HKS, HSS, HNS (69 glasova, 33,82 %); MOST NL (60 glasova, 29,41 %)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Stipe Milas, Darko Barišić, Juro Martić)
HSU, NS REFORMISTI, HKS, HSS, HNS = 3 mjesta u vijeću (Božo Križić, Natalija Antić Bjelac, Zdenko Kelava)
MOST NL = 3 mjesta u vijeću (Petar Ćosić, Mateo Vranić, Gabrijela Japranin)
4. Vijeće Gradske četvrti Petrinja IV.-Češko selo
IZLAZNOST : 9,01 posto
HDZ (82 glasa, 39,81%); NS REFORMISTI, HSU, HDRS, HSD, HSS (71 glas, 34,47%), SDP (25 glasova, 12,14%); Kandidacijska lista grupe birača (28 glasova, 13,59%)
HDZ = 4 mjesta u vijeću (Marijan Osenički, Ankica Krnjaić Magdić, Francika Marić, Renata Pavić Jambrošić)
NS REFORMISTI, HSU, HDRS, HSD, HSS = 3 mjesta u vijeću (Vinko Kadečka, Anton Lovreković, Dragutin Perković)
SDP = 1 mjesto u vijeću (Igor Školneković)
KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA = 1 mjesto u vijeću (Tihomir Šalić)
5. Vijeće mjesnog odbora Brest Pokupski
IZLAZNOST : 31,30 %
HDZ (44 glasa, 55,70%), HSS i HNS (35 glasova, 44,30%)
HDZ = 3 člana vijeća (Željko Hrnčević, Željko Meštrović, Darko Hrnčević)
HSS i HNS = 2 člana vijeća (Drago Golub, Josip Bezuh)
6.Vijeće mjesnog odbora Mala Gorica
IZLAZNOST : 7,67 posto
HDZ ( 23 glasa )
HDZ = 5 mjesta u vijeću (Mladen Marijašević, Antun Bugarin, Ivica Vlahovac, Ivan Slanec, Nikola Horvatinec)
7.Vijeće mjesnog odbora Dumače-Nebojan
IZLAZNOST : 38,63 %
HDZ (38 glasova, 24,68%), MOST NL (7 glasova, 4,55%), NS REFORMISTI, HSS, HSU (109 glasova, 70,78%)
NS REFORMISTI, HSS i HSU = 4 mjesta u vijeću (Josip Aberlić, Nikola Špiljar, Davor Aberlić, Mario Vuić)
HDZ = 1 mjesto u vijeću (Mario Vancaš)
8. Vijeće mjesnog odbora Mokrice
IZLAZNOST : 59,14 %
HDZ (56 glasova, 50,91% ), HSS (54 glasa, 49,09%)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Tomislav Mitar, Josip Pavlović, Luka Štefulić)
HSS = 2 mjesta u vijeću (Željko Horvat, Mato Kadić)
9. Vijeće mjesnog odbora Glinska Poljana-Slana-Vratečko
IZLAZNOST : 37,60 posto
HDZ (54 glasa, 59,34 posto), HSS (37 glasova, 40,66 posto)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Višnja Jerman, Željko Ilijević, Igor Radušević)
HSS = 2 mjesta u vijeću (Miroslav Dobrinić, Denis Dobrinić)
10. Vijeće mjesnog odbora Gora
IZLAZNOST : 50 posto
HDZ (81 glas, 76,42 posto), NS REFORMISTI (25 glasova, 23,58 posto)
HDZ = 4 mjesta u vijeću (Igor Hodalj, Marica Đureković, Marijan Šoštarić, Ivan Crnković)
NS REFORMISTI = 1 mjesto u vijeću (Ivan Pribilović)
11. Vijeće mjesnog odbora Strašnik
IZLAZNOST : 37,58 posto
HDZ (36 glasova, 56,06 posto), NS REFORMISTI (26 glasova, 41,94 posto)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Dragan Stanić, Ivan Bolun, Josip Pejaković)
NS REFORMISTI = 2 mjesta u vijeću (Tomislav Stanić, Katica Starešinović)
12. Vijeće mjesnog odbora Sibić
IZLAZNOST : 71,67 posto
HDZ (18 glasova, 41,86 %), NS REFORMISTI (25 glasova, 58,14 %)
NS REFORMISTI = 2 mjesta u vijeću ( Josip Likević, Marijan Likević)
HDZ = 1 mjesto u vijeću (Stjepan Filipović)
13.Vijeće mjesnog odbora Graberje
IZLAZNOST : 25,38 posto
HSS, HDZ i NS REFORMISTI (32 glasa)
HSS,HDZ i NS REFORMISTI = 5 mjesta u vijeću (Tihomir Bunjan, Stjepan Kušan, Ivan Majcek, Vlado Brkljačić, Joso Škrljac)
14.Vijeće mjesnog odbora Župić
IZLAZNOST : 40,63 posto
HDZ (10 glasova, 38,46 posto), NS REFORMISTI (16 glasova, 61,54 posto)
NS REFORMISTI = 2 mjesta u vijeću (Goran Validžija, Andreja Mrmić Validžija)
HDZ = 1 mjesto u vijeću (Darko Šmidt)
15.Vijeće mjesnog odbora Mošćenica
IZLAZNOST : 18,32 posto
HDZ (66 glasova, 17,01 posto), MOST NL (23 glasa, 5,93 posto), NS REFORMISTI, HSD (299 glasova, 77,06 posto)
NS REFORMISTI = 6 mjesta u vijeću (Ivana Kordić, Anita Begić Hadžipašić, Josipa Radišić, Davor Mlinarić, Dario Tome, Darko Lipovac)
HDZ = 1 mjesto u vijeću (Dinko Lovreković)
16.Vijeće mjesnog odbora Križ-Cepeliš
IZLAZNOST : 36,08 posto
HDZ (30 glasova, 32,86 posto), HSS (40 glasova, 57,14 posto)
HSS = 3 mjesta u vijeću (Željka Tonković, Jelena Kružić, Darko Tonković)
HDZ = 2 mjesta u vijeću (Davor Pejaković, Gordana Šarić)
17.Vijeće mjesnog odbora Bačuga – Grabovac
IZLAZNOST : 16,74 posto
NS REFORMISTI (46 glasov,a 63,01 posto), SDSS (7 glasova, 9,59 posto), SDP (20 glasova, 27,40 posto)
NS REFORMISTI = 4 mjesta u vijeću (Jelenko Radmanović, Nikola Janjanin, Zoran Polimac, Dragan Milobratović)
SDP = 1 mjesto u vijeću (Gojko Rajšić)
18.Vijeće mjesnog odbora Pecki
IZLAZNOST : 56,10 posto
HDZ (24 glasa, 53,33 posto), KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA (21 glas, 46,67 posto)
HDZ = 2 mjesta u vijeću (Zlatko Abramović, Josip Bugarin)
KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA = 1 mjesto u vijeću (Matej Marinović)
19.Vijeće mjesnog odbora Luščani
IZLAZNOST : 33,91 posto
NS REFORMISTI i HNS (39 glasova)
NS REFORMISTI I HNS = 5 mjesta u vijeću (Jelena Vilus, Milenko Bakrač, Zora Krivokuća, Miroljub Cvijić, Stanko Šerbedžija)
20.Vijeće mjesnog odbora Hrastovica
IZLAZNOST : 48,72 posto
HDZ (104 glasa, 56,22 posto), HSS (81 glas, 43,78 posto)
HDZ = 3 mjesta u vijeću (Mladen Korečić, Željko Softić, Juraj Radučević)
HSS = 2 mjesta u vijeću (Ljubica Sodić, Ivica Sigur)
21.Vijeće mjesnog odbora Budičina
IZLAZNOST : 21,72 posto
HDZ (40 glasova, 100 posto)
HDZ = 5 mjesta u vijeću (Joso Marković, Mijo Boltužić, Matej Mikulić, Zlatko Mikulić, Marko Boltužić)
22.Vijeće mjesnog odbora Taborište
IZLAZNOST : 59,90 posto
KANDIDACIJSKA GRUPA BIRAČA (62 glasa, 53,91 posto), HDZ (36 glasova, 31,30 posto), NS REFORMISTI, HSS i HSU (17 glasova, 14,78 posto)
KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA = 3 mjesta u vijeću (Robert Brkanac, Zvonimir Sučić, Alen Tišinić)
HDZ = 2 mjesta u vijeću (Zlatko Golubić, Darko Turkalj)
23.Vijeće mjesnog odbora Jabukovac
IZLAZNOST : 17,60 posto
NS REFORMISTI i HNS (63 glasa, 100 posto)
NS REFORMIST i HNS = 5 mjesta u vijeću (Radomir Krajčinović, Milan Kalambura, Lazo Miočinović, Vaso Tišma, Radmila Krajčinović)
24.Vijeće mjesnog odbora Dragotinci – Kraljevčani
IZLAZNOST : 21,21 posto
HDZ ( 19 glasova, 100 posto)
HDZ = 5 mjesta u vijeću (Marijan Vujnović, Milan Kardaš, Željko Kardašić, Josip Kolić, Ljudevit Vujnović)
25.Vijeće mjesnog odbora Čuntić – Prnjavoj Čuntićki
IZLAZNOST : 25,52posto
NS REFORMISTI, HSS i HNS ( 36 glasova, 100 posto)
NS REFORMISTI, HSS i HNS = 5 mjesta u vijeću (Ivan Radošević, Veronika Filipec, Luka Radošević, Marina Radošević, Zoran Dragaš)
26.Vijeće mjesnog odbora Blinja-Moštanica
IZLAZNOST : 42,62 posto
NS REFORMISTI i HNS ( 47 glasova, 48,96 posto); SDSS ( 49 glasova, 51,04 posto)
NS REFORMISTI i HNS = 2 mjesta u vijeću (Milivoj Popović, Lubomir Peškir)
SDSS = 3 mjesta u vijeću (Dario Bjelanović, Zoran Dragić, Dejan Majstorović)
27.Vijeće mjesnog odbora Novo Selište
IZLAZNOST : 8,71 posto
HDZ ( 25 glasova, 100 posto)
HDZ = 5 mjesta u vijeću (Robert Polanščak, Robert Marović, Damir Gudić, Boris Rešković, Luka Bezuh)
28.Vijeće mjesnog odbora Nova Drenčina
IZLAZNOST : 28,79 posto
HDRS, HKS, HSU i HSS ( 25 glasova, 27,17 posto); HDZ ( 67 glasova, 72,83 posto)
HDRS, HKS, HSU i HSS = 1 mjesto u vijeću (Stjepan Horvatinović)
HDZ = 4 mjesta u vijeću (Mladen Škrinjar, Mario Malnar, Karmela Marković, Danijel Dolenac)
29.Vijeće mjesnog odbora Begovići
IZLAZNOST : 39,70 posto
NS REFORMISTI i HNS ( 38 glasova, 48,72 posto), SDSS ( 27 glasova, 34,62 posto), SDP ( 13 glasova, 16,67 posto)
NS REFORMISTI i HNS = 2 mjesta u vijeću (Tihomir Žilić, Milenko Begović)
SDSS = 2 mjesta u vijeću (Mile Zubanović, Milan Ranić)
SDP = 1 mjesto u vijeću (Nikola Nožinić)