pet-fot-n

Petrinjčica poražena od Fotex Junajteda

PETRINJA – Nogometaši Petrinjčice, u 3. kolu Druge hrvatske malonogometne lige – Središte, ugostili su momčad Fotex Junajteda od koje su poraženi 8:4.

Gosti su prvi došli do prednosti u 5. minuti kada je Neven Hlišč uspješno okončao kontru i s desne strane, s 3-4 metra, naciljao suprotni gornji kut, a odmah u istoj minuti poentirali su i domaći iz slobodnog udarca s deset metara kada je Lovrić pronašao dovoljno prostora kroz „živi zid“ i smjestio loptu u donji desni kut gostujućeg vratara Stolnika. U 9. minuti domaći su došli i do prednosti, također nakon slobodnog udarca sa sredine gostujućeg dijela terena kada je lijevo uposlio Matića nakon čijeg je udarca gostujući vratar ostao „na krivoj nozi“ i samo dodirnuo loptu koja je završila u mreži. Nakon toga, u 14. i 15. minuti domaći su mogli tu prednost i povećati kada su Rimac i Matić došli u situaciju „oči u oči“ s vratarom Stolnikom koji je izašao pobjednikom, a odmah nekoliko trenutaka kasnije Silvestar Žganec bio je precizan sa sedam metara kroz šumu nogu za poravnanje i onda je u 19. minuti Papić izveo solo dionicu, ali samo do vratara Stolnika i bez promjene rezultata.

Na početku drugog dijela, u 23. minuti, gosti su ponovo došli do prednosti kada se Silvestar Žganec probio po desnoj strani i ubacio loptu pred sama vrata gdje je natrčao Baneković i zakucao je pod vratnicu, a već u slijedećoj minuti poentirali su i domaći kada je Matić uz rubnu crtu s lijeve strane sa sredine igrališta na suprotnoj strani pred vratima pronašao Papića koji je matirao Stolnika i onda su u 27. minuti gosti došli do nove prednosti na nesretan način za domaće kada je Baneković uputio oštru loptu s desne strane pred domaća vrata gdje se odbila od Dolovčaka i završila u mreži. Dvije minute kasnije Baneković je bio i izravni strijelac nakon Hajdukove asistencije s desne strane, a u 34. minuti kombinirali su Silvestar i Edo Žganec što je na kraju šestim gostujućim pogotkom materijalizirao Slaven Hlišć. Nakon toga uslijedila su i dva pogotka u istoj, 36. minuti, kada se najprije Papić našao pred gostujućim vratima i prebacio vratara Stonika, dok je na suprotnoj strani sličnim potezom nakon solo dionice Edo Žganec matirao vratara Sekulića i onda je u 38. minuti sve zaključio Hajduk preciznim udarcem s devet metara u gornji desni kut domaćih vrata.