slo-mah-n

Sloga pobjedom protiv Mahova prva presjekla ciljnu vrpcu

HRASTOVICA – Nogometaši Sloge iz Hrastovice, u 21.kolu Druge županijske nogometne lige – Sisak, ugostili su momčad Mahova od koje su bili bolji 9:1.

Već u 3.minuti domaći su priprijetili preko Perenčevića koji se odlučio na udarac s 20 metara, ali gostujući vratar Petras uspio je u padu loptu ukrotiti na samoj crti, a onda su dvije minute kasnije domaći poveli zbog nesporazuma vratara Petrasa i Hasana koji je glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. U 10.minuti gosti su mogli učiniti više kada se Belovarić neometan našao u sredini kaznenog prostora, ali poslao je loptu za malo pokraj vrata. Nakon toga krenula je domaća serija koju je otvorio Vule u 21.minuti kada se na utrčavanje u kazneni prostor našao na desnoj strani i odlično naciljao suprotni kut, a tri minute kasnije ponovo je poentirao na asistenciju Rokse. U 38.minuti, nakon fliper igre gostujućih i domaćih igrača u gostujućem šesnaestercu, lopta je došla do Prelčeca koji ju je u konačnici poslao u mrežu i onda je dvije minute kasnije Marić pobjegao gostujućoj obrani i „petardom“ zaključio prvu dionicu.

Na početku drugog dijela, u 50.minuti, nakon Prelčecovog ubacivanja s desne strane lopta je krenula pod vratnicu odakle ju je gostujući vratar ipak uspio izbaciti izvan igrališta, a onda su u 56.minuti poentirali i gosti kada je Ivanković izveo udarac iz kuta s desne strane, a najviši u skoku bio je Repač i lopta je završila u mreži iza vratara Rončevića. Nakon toga, u 67.minuti domaći su nastavili niz kada se Marić probio po desnoj strani do rubne crte i povratnom loptom pronašao Abramovića koji je uspješno matirao Petrasa, a dvije minute kasnije sve je bilo u režiji Marića koji se na rubu kaznenog prostora izborio za najstrožu kaznu u dvoboju s Pokasom koju je na kraju i realizirao, dok su do novog domaćeg pogotka bile potrebne ponovo dvije minute kada je Vule svojim trećim pogotkom okončao brzu domaću kontru. U samom finišu, najprije u 84.minuti i gosti su došli do udarca „s kreča“ nakon kojeg je Podunavac poslao loptu pod oblake, a u slijedećoj minuti, na suprotnoj strani, sraz Marića i vratara Petrasa bio je dovoljan da sudac Korzo ponovo pokaže na bijelu točku za još jedan, ukupno treći pogodak, domaćeg napadača.

Na kraju utakmice Davor Bjelanović je kapetanu Sloge Tomislavu Mariću uručio pokal za osvojeno prvo mjesto i put u kvalifikacije za 1.ŽNL NS SMŽ.