mla-vra

Vrapče napunilo mrežu Mladosti

PETRINJA – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 33. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, ugostili su momčad Vrapča iz Zagreba od koje su poraženi 7:0.

Za domaće je počelo loše već od samoga starta, odnosno u 2. minuti Marušić je odlično reagirao na dugu ubačenu loptu pred domaća vrata, a tri minute kasnije „zakuhao“ je novu situaciju u kaznenom prostoru kada je s desne strane u sredini pronašao Bajana koji je ciljao gornji lijevi kut domaćih vrata odakle ju je, u maniri pravog vratara, Baniček izbacio rukama i zaradio crveni karton, a gosti udarac s „kreča“ odakle je Rihtar bio precizan za 0:2. Vrlo brzo, već u 8. minuti, domaći su mogli popraviti početni dojam kada je Hrnčević izveo slobodni udarac s 18 metara, ali lopta se od vratnice odbila izvan igrališta i onda je nastao „raspad sistema“, naime Tomišić je nonšalantno, u 15. minuti, u solo dionici po lijevoj strani došao u prigodu za poentiranje što je i iskoristio, kao i još jednom Markušić u 19. minuti. Uz sve to domaći su ipak u 24. minuti uspjeli zaprijetiti kada je Godić dobro pucao, a gostujući vratar Ševerdija loptu odbio do Đusija koji je s peterca umjesto prazne mreže pogodio samo vratnicu. Ono što nisu uspjeli domaći jesu gosti odmah u 27. minuti kada je Okeke ostao sam na rubu šesnaesterca i onda jednostavno precizno naciljao donji lijevi kut vratara Jelavića i na odmor su otišli s „petardom“ u mreži.

Drugi dio nije donio ništa novo, odnosno očito je jednima i drugima bilo bitno da vrijeme prođe što prije, ali i u takvim okolnostima gosti su bili konkretniji. Naime, u 53. minuti dupli pas odigrali su Proleta i Bajan nakon čijeg je udarca iz blizine dobro postavljeni vratar Jelavić uspio loptu izbaciti izvan igrališta, ali samo minutu kasnije bio je nemoćan kada je usamljeni Srpak, s dva-tri metra, skrenuo loptu u mrežu nakon asistencije Ćosića s desne strane. U 64. minuti gosti su došli do još jedne dobre prigode kada se Bajan sjurio sam prema domaćim vratima, ali vratar Jelavić istrčavanjem u blok uspio je loptu ukrotiti i onda je, bez obzira na njihov prethodni broj, uslijedio najljepši pogodak susreta, naime nakon ubačaja iz kuta lopta je na 25 metara izbačena do Markušića koji je milimetarskom preciznošću pogodio gornji lijevi kut vratara Jelavića i tu je priči kraj.

LUČKO – BISTRA 3:0

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 75, 2. DUGO SELO 65, 3. TRNJE 62, 4. LUČKO 60, 5. KARLOVAC 1919 59, 6. MAKSIMIR 56, 7. VRBOVEC 49, 8. RAVNICE 47, 9. GAJ MAČE 46, 10. VRAPČE 42, 11. HAŠK 1903 42, 12. BISTRA 38, 13. KURILOVEC 33, 14. LUKAVEC 33, 15. TREŠNJEVKA 29, 16. SEGESTA 26, 17. PONIKVE 25, 18. MLADOST 25 bodova.

U slijedećem, posljednjem 34. kolu, u subotu, 28.05.2022., od 17.30 sati, nogometaši petrinjske Mladosti gostovat će kod momčadi Bistre.