seg-mla

Segesta u finišu bolja od Mladosti

SISAK – Nogometaši petrinjske Mladosti, u 14. kolu Treće hrvatske nogometne lige – Središte, gostovali su u Sisku kod momčadi Segeste od koje su poraženi 2:1.

Prvu prigodu imali su Petrinjci u 7. minuti kada je pokušao Bužanić s desetak metara, s lijeve strane, ali pogodio je samo malu mrežicu s vanjske strane, a minutu kasnije na suprotnoj strani uzvratio je Vranić iz slobodnog udarca s 20 metara, međutim lopta je proletjela tik iznad vratnice. Nakon toga, u 11. minuti, Bertina je dobro pucao sa 17 metara, nakon što je lopta izbačena iz kaznenog prostora, međutim gostujući vratar Jelavić uspješno je loptu ukrotio, a u slijedećoj minuti Alapić se dobro probio po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu kaznenog prostora gdje ju je iz prve dočekao Kesse, ali prohujala je pokraj vratnice. U 22. minuti Petrinjci su uzvratili također dobrim prodorom Balena po desnoj strani kada je na suprotnoj pred vratima pronašao Amoatenga koji je uposlio Popovića nakon čijeg je udarca s ruba kaznenog prostora lopta prohujala za malo iznad vratnice, a u 38. minuti Amoateng je pokušao iz trka s 18 metara, međutim domaći vratar Skender je paradom izbacio loptu izvan igrališta iz svoga donjeg desnog kuta.

Drugi dio počeo je još jednom prigodom Petrinjaca u 50. minuti kada su brzu kontru povukli Amoateng i Bužanić koji se našao sam iza domaće obrane, ali vratar Skender uspješno je neutralizirao njegov pokušaj i onda su u slijedećoj minuti domaći došli do prednosti kada se Alapić još jednom probio po desnoj strani, a lopta je na svom putu, kod pokušaja blokiranja, Lovrića pogodila u ruku i sudac Horvat pokazao je na bijelu točku odakle je precizan bio začetnik ove situacije Alapić. Nakon toga, u 59. minuti, poentirali su i Petrinjci preko Godića kada je izbačenu loptu iz kaznenog prostora s dvadesetak metara poslao neobranjivo u gornji desni kut vratara Skendera. Poravnanje rezultata dalo je novi polet Petrinjcima i krenula je njihova serija dobrih prigoda i „sretno razdoblje“ Siščana, naime u 70. minuti Balen je odradio solo dionicu po desnoj strani i pronašao Godića u sredini šesnaesterca koji je pucao iz okreta, ali lopta je prohujala tik uz vratnicu. Isto tako nekoliko centimetara dijelilo je i Hrnčevića u 73. minuti nakon dobrog pokušaja s 20 metara, dok se minutu kasnije, nakon dobrog ubačaja Amoatenga, našao sam iza domaće obrane pred vratarom Skenderom, ali najbolji domaći pojedinac to je još jednom potvrdio i spasio svoju mrežu. Kao po nepisanom pravilu nakon toga uslijedila je i „kazna“ jer prvi domaći ozbiljniji prelazak na protivničku stranu, u 88. minuti, rezultirao je pogotkom, odnosno dugu ubačenu loptu, sa sredine igrališta, Lovrić je glavom izbacio s ruba kaznenog prostora, ali na (ne)sreću do noge Alapića koji je pucao iz prve i pogodio donji desni kut vratara Jelavića. Bez obzira na pogodak u nastavku nije prestao pritisak Petrinjaca kada je Amoateng u 90. minuti dobro potegnuo s 25 metara, ali i ovaj puta centimetri su ga dijelili od pogotka, kao i Dolovčaka u prvoj minuti sudačke nadoknade, dok su u posljednjim sekundama dobru akciju odradili Amoateng i Lovrić, te u konačnici Marović nakon čijeg je udarca s desetak metara lopta završila u naručju vratara Skendera.

KURILOVEC – PONIKVE 1:0

VRAPČE – LUKAVEC 4:1

VRBOVEC – DUGO SELO 3:1

RAVNICE – LUČKO 1:0

KARLOVAC 1919 – MAKSIMIR 2:0

GAJ MAČE – TREŠNJEVKA  2:3

TRNJE – HAŠK 1903 3:2

BISTRA – ZAGOREC 1:4

Trenutni poredak je: 1. ZAGOREC 33, 2. DUGO SELO 30, 3. GAJ MAČE 26, 4. TRNJE 25, 5. LUČKO 24, 6. VRBOVEC 23, 7. KARLOVAC 1919 22, 8. VRAPČE 21, 9. HAŠK 1903 21, 10. KURILOVEC 20, 11. BISTRA 19, 12. RAVNICE 19, 13. MAKSIMIR 17, 14. LUKAVEC 14, 15. TREŠNJEVKA12, 16. SEGESTA 9, 17. MLADOST 7, 18. PONIKVE 5 bodova.

U slijedećem 15. kolu, u subotu, 13.11.2021., od 14 sati, nogometaši petrinjske Mladosti ugostit će momčad Ravnice.